הגר"ח קנייבסקי ייעץ והיהודי זכה לילדים
(צילום: באדיבות המצלם)

יהדות

עצת הגר"ח קנייבסקי ליהודי שלא זכה לילדים

חזרה בתשובה, לימודים בישיבה, חברותא עם הרב קנייבסקי, חיבור ספרים על המשנה ברורה- איך הכל קשור?

   
הגר"ח קנייבסקי ייעץ והיהודי זכה לילדים
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

בספר "בדידי הוי עובדא", מופיע סיפור מדהים שמספר הרב שמואל דוד הכהן פרידמן מניו יורק. הוא נפגש הרב מנחם ערבה מישראל שסיפר לו כך:

"אני בעל תשובה. שירתי בחיל האוויר, נשארתי בצבא הקבע והגעתי לדרגת סגן אלוף. בשנת תש"ל התחלתי להימשך ליהדות ולתורה אבל בגלל התפקיד והסביבה, לא היו לי את האמצעים והנסיבות להיחלץ מהחברה החילונית שבה הייתי.

"בצה"ל נהוג שהקצינים הגבוהים בצבא הקבע מקבלים חופשה ארוכה בתשלום. אמרתי שבמקום ללמוד מדעים באוניברסיטה, אני מעדיף לצאת להשתלמות בלימוד התורה בישיבה. המפקד שלי אמר שמבחינתו אין כל בעיה, אבל משרד הביטחון סירב"

הוא בירר מי הרב הכי נערץ בבני ברק והגיע לרב שך וסיפר לו את הבעיה. הרב שך ביקש מחבר הכנסת שבמו"מ הקואליציוני יכנס סעיף שמבטיח שהלימודים בישיבה לקציני צה"ל ייחשבו כהשתלמות באוניברסיטה. וכך היה.

כשהבן שלו התקשה בלימוד בתלמוד תורה הוא הלך אל הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א" ושאל אותו אם יוכל ללמוד איתו בחברותא. הרב היה עמוס ובכל זאת הוא הסכים. החברותא המיוחדת הייתה במשך שנתיים וחצי בכל יום שישי אחרי הצהריים.

הנער נהיה לבחור והבחור לאיש. הוא התחתן. אלא שלצערו לא היו לו ילדים. הוא בא אל הרב קנייבסקי והרב אמר לו: "תערוך ספר על המשנה ברורה ותיוושע". זוהר אמר לרב שזה מורכב וגדול עליו ושהוא מעדיף לעסוק בנושאים אחרים.

כשהבעיה לא נפתרה והוא הגיע שוב אל ר' חיים הוא שוב ייעץ לו-"תעסוק בעריכת הספר ותיוושע".

ובאמת, הוא התחיל לחבר ספרים על המשנה ברורה. כמספר הספרים שחיבר- מספר הילדים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך