מסר לאולפן
ערוץ 2000 בהצצה נדירה מביתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל
(צילום: ערוץ 2000)

ערוץ 2000 בהצצה נדירה מביתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל

גדולי הרבנים סיפרו על דמותו של מרן שנפטר לפני שבע שנים, צוות ערוץ 2000 בהנחית ישי דריקס ערך סיור בביתו, הועברו שמות לתפילה על ציונו והודלק נר

   
ערוץ 2000 בהצצה נדירה מביתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל
(צילום: ערוץ 2000)
אא
(צילום: ערוץ 2000)

בסרטון: ערוץ 2000 בסיור בביתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ערוץ 2000 קיים אתמול  שידור מיוחד, מחדרו של מרן הרב עובדיה יוסף ברחוב הקבלן בירושלים. במשדר שנערך מהשעה 18:00 עד  20:00 השתתפו הרב הראשי הספרדי לירושלים הרב שלמה עמאר, הרב משה יוסף, הרב בניהו ועוד. את המשדר הגיש ישי דריקס.

לצופים ניתנה אפשרות להעביר שמות לברכה בשידור חי ולאחר מכן הם הועברו לציון של הרב בסנהדריה. כמו כן, הייתה גם אפשרות לצופים להדליק נר לזכרו של מרן.

הרב שלמה משה עמאר התייחס בהתרגשות לדמותו של הרב כפי שהוא חווה במפגשים ביניהם בעניינים שונים ומורכבים, לדבריו: "מדובר ביום גדול, יום ההילולא של גדול חכמי ישראל בדורות האחרונים. לא היה בדורות האחרונים גאון כזה שידע את כל התורה. הכל היה חרוט על ליבו. מילה במילה. טעמיה, דקדוקה, תורה שבכתב ותורה שבעל פה.

"הרב זכה לכך שהעם כולו נהנה ממנו. הוא דיבר בשפתם, ברמה שלהם, כאחד מהם. באותה שפה ובאותה רמה הוא הצליח הסביר הלכות לכולם בצורה הכי פשוטה וקליטה, עד שהאיש הפשוט היה מבין ולומד. הסברה כזאת לא ראיתי. דבר פלא. את הסוגיות הכי קשות הוא הצליח להסביר."

כמו כן, נערך גם סיור וירטואלי מרתק מיוחד לצופי ערוץ 2000 במעונו של מרן על חלקיו השונים כמו חדר קבלת קהל, חדר הלימוד שבו כתב את ספריו ועמל על התורה לילות וימים, בית המדרש ועוד.

ראיון מיוחד עם הרב שלמה משה עמאר מחדרו של מרן זצ"ל. צפו

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך