מסעדה בירושלים הפכה לכשרה והוחרמה
(צילום: פייסבוק)

חדשות

המסעדה בירושלים שהפכה לכשרה והוחרמה

מסעדה בירושלים הפכה לכשרה ואחרי כן התחילו תגובות נאצה ואיומים בחרם

   
מסעדה בירושלים הפכה לכשרה והוחרמה
(צילום: פייסבוק)
אא

המסעדה הירושלמית 'השווארמה הצמחונית', פועלת ברחוב הלל בעיר כבר למעלה משלוש שנים. במסעדה מציעים באופן כמעט יחידי בירושלים מנות צמחוניות מקוריות, לצד אפשרות לעיין בספרים נדירים ומיוחדים להנאת האורחים.

בעודם מתמודדים עם נגיף הקורונה, לא שיערו במסעדה שהכרזה תמימה על כך ש"החל מהיום אנחנו כשרים בהשגחת הרבנות הראשית והמועצה הדתית לירושלים. תודה ענקית למלי והצוות על העזרה והטיפול הנעים", תגרור מהומה ברשתות החברתיות ואיומי חרם.

בקבוצת הפייסבוק 'חילונים לא אוכלים במקומות כשרים', כתב אחד מחברי הקבוצה ש"ידע הציבור ויזהר משווארמה צמחונית רוויה ברעל רבני וברדיפת בצע ושלמונים", והניע שרשרת ארוכה של מאות הודעות ותגובות.

בין התגובות: "חבל מאוד. נדע לדלג עליכם מעכשיו"; "יש אנשים שלא רוצים לממן את הרבנות. זו זכותנו. אני מעדיף לתמוך בעסקים שלא מממנים את הרבנות"; "מעולה, נדע לא להתקרב אליכם. לא נותנים יד למאפיית הכשרות"; ועוד.

אייל גיא חיים, מבעלי 'השווארמה הצמחונית', מספר: "אנחנו קיימים כבר מספר שנים ומנסים לתת לקהל הלקוחות שלנו את האפשרויות לאכול לפי העדפתם ואמונתם. אם זה צמחונים ואם זה דתיים שמחפשים כשרות. למה יש עם זה בעיה?".

לפי גיא חיים, "הרבה עסקים בישראל שאותם מגיבים קונים מהם, מחזיקים בתעודת כשרות של הרבנות. זה נראה שהם חיפשו עסק קטן כדי ל'עשות עליו סיבוב'. הרי הם לא היו מעזים לדבר ולצאת ככה נגד עסק גדול. נדמה שיש פה התארגנות מכוונת ולא ספונטנית, של אנשים מתוך תנועה מסוימת שמבקשת לפלג בין דתיים לחילונים. הרי בירושלים תמיד יודעים להכיל את האפשרויות".

"ואגב", מוסיף גיא חיים, "מתברר שרבים מהמגיבים, אם לא כולם, הם בכלל מתל אביב והמרכז וככל הנראה כף רגלם מעולם לא דרכה אצלנו. כאילו שהם פועלים מתוך אינטרס או עמותה כלשהי במטרה להתסיס. אנחנו עסק קטן שרוצה לעשות טוב בסך הכל. אם נפסיד בגלל זה כמה לקוחות, לא נורא".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך