מפתיע: בדובאי הגישו מצות לישראלים
(צילום: Miriam-Feyga/shutterstock)

חדשות

מפתיע: בדובאי הגישו מצות לישראלים

המשלחת הישראלית הגיעה לדובאי כדי לחתום על הסכמי סחר ותעופה. הם הופתעו לגלות שהכינו עבורם אוכל כשר, וגם- לא ברור מדוע- מצות

   
מפתיע: בדובאי הגישו מצות לישראלים
(צילום: Miriam-Feyga/shutterstock)
אא

בעקבות הסכם הנורמליזציה המכונה "הסכם אברהם", שנחתם בבית הלבן בספטמבר בין ישראל לאיחוד האמירויות, וסלל את הדרך באופן רשמי לתחילת הטיסות בקווי נתב"ג-אבו דאבי-דובאי נחתמו היום במסגרת המשלחת הישראלית לאבו דאבי הסכמי תיירות בין המדינות ובהן הבשורה על פטור מוויזה בין אזרחי שתי המדינות שאמור להיכנס לתוקף בתוך 30 יום.

מדובר על הסכם התעופה עם איחוד האמירויות להפעלת טיסות נוסעים ישירות בין המדינות. לפי ההסכם, יתאפשרו 28 טיסות נוסעים שבועיות בין ערי האמירויות לנתב"ג, וכן יתאפשרו טיסות שכר ללא הגבלה בין האמירויות לנמל רמון שבאילת. בנוסף, יתאפשרו 10 טיסות מטען שבועיות בין המדינות.

המשלחת הישראלית התקבלה בכבוד רב. הוגשה ארוחת ערב כשרה ובה בצעד מפתיע גם מצות ששייכות בכלל לחג הפסח. האם בדובאי ניסו להתחבב על הישראלים ופשוט חשבו שמצה זאת הדרך הנכונה? ומה עם סופגניות או אוזני המן תהו גולשים?

אלא שאחד מהמגיבים העלה השערה מעניינת שטוענת שאין כאן בכלל טעות: "לא ככה מגישים שם ארוחת ערב. ליד הכיור שמשמש לנטילת ידיים העמידו קערת לחמים בשביל ברכת "המוציא". למה שמו בה מצות? מאותה סיבה ששמו בה צנימים, זה עמיד יותר ופחות מתפורר. ומי שעשה את זה זה הקייטרינג הכשר ולא המארחים מאבו דבאי".

דובאימצות

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך