מפחיד: אסטרואיד בדרך לכדור הארץ
(צילום: Mopic/shutterstock)

חדשות

מפחיד: אסטרואיד בדרך לכדור הארץ

האסטרופיזיקאי והקוסמולוג ניל דגרס טייסון מזהיר כי אסטרואיד שעוקבים אחריו מאז 2018, צפוי לפגוע בכדור הארץ: "הוא יתפוצץ ברגע שיגיע לכדור הארץ, זה יהיה כמו מטר מטאורים ענק"

   
מפחיד: אסטרואיד בדרך לכדור הארץ
(צילום: Mopic/shutterstock)
אא

האסטרופיזיקאי והקוסמולוג ניל דגרס טייסון מזהיר כי אסטרואיד עלול לפגוע בכדור הארץ ב-3 בנובמבר. האסטרואיד, שמכונה 2018 VP1, מתואר כקטן ושווה בגודלו לזה של מקרר והוא "דוהר לעברנו במהירות של יותר מ-40,227 קמ"ש.

טייסון הסביר ש"אתם תראו אותו אם תהיו במקום כלשהו שהוא בטווח ראייה שלו – הוא הולך לנוע במהירות של 16-32 קילומטר לשנייה. למרות שהאוויר מרגיש כאילו אפשר לנוע בתוכו, כאשר נעים במהירות עצומה זה כמו פגיעה בקיר בטון, כך שהוא יתפוצץ ברגע שיגיע. אתם תראו אותו מסביב, זה יהיה כמו מטר מטאורים ענק – אבל זה לא צפוי לפגוע באף אחד".

בנאס"א אישרו שהאסטרואיד אכן בדרך לכדור הארץ ויגיע לכאן בתחילת החודש הבא. הם אף ציינו כי הוא התגלה לראשונה בשנת 2018 ומאז הוא נמצא במעקב. האסטרואיד ככל הנראה יגיע למרחק של 1,432 מטרים מכדור הארץ אבל יש לו רק סיכוי של 0.41% לפגוע בקרקע, כך על בסיס 21 תחזיות שונות שנמשכו לאורך 12.968 ימים.

התזמון אגב לפרשת השבוע, פרשת נח, שבה אנחנו קוראים על המבול ועל דור הפלגה, מדהים. המדרש מספר כי הם "אמרו אחת לאלף ותרנ"ו שנה הרקיע מתמוטט, בואו ונעשה לו סמוכות" ולכן בנו את המגדל.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך