חתונת סאטמר תיערך במקום סודי
ישיבת "תורה ויראה דרבינו יואל" של חסידות סאטמר, בברוקלין שבניו-יורק

חדשות

חתונת סאטמר תיערך במקום סודי

לאחר ההודעה של מושל ניו יורק, אנדרו קאומו, שחל איסור לקיים את החתונה הענקית בחסידות סאטמר, היא תיערך במיקום סודי באזור שכונת ויליאמסבורג בברוקלין בהשתתפות של כמה מאות איש בלבד

   
חתונת סאטמר תיערך במקום סודי
ישיבת "תורה ויראה דרבינו יואל" של חסידות סאטמר, בברוקלין שבניו-יורק
אא

גורמי הבריאות בניו יורק הורו על איסור קיום חתונה ענקית שמתוכננת ליום שני הקרוב, אחרי שקיבלו דיווחים ש"למעלה מ-10,000 אנשים" אמורים להשתתף בחתונה בברוקלין. כמו"כ, מושל ניו יורק, אנדרו קאומו, הודיע כי חל איסור לקיים את החתונה.

בשיחה שמסר הלילה האדמו"ר מסאטמר בשידור חי לאלפי תלמידי הישיבה של החסידות, הוא דרש במפורש שאף אחד מהם לא ישתתף בחגיגת החתונה, וביקש מהם להתפלל במקום זאת שהמגפה תיעלם מכלל ישראל.

נציב הבריאות בניו יורק, ד"ר האוורד דוקר, חתם על צו האוסר על החתונה שנקבעה ליום שני בשכונת וויליאמסבורג. גורמים רשמיים אמרו כי הצו הוגש ביום שישי בערב על ידי מחלקת השריף בעיר ניו יורק.

הפרסום הגיע לאחר שהעיתון 'דער איד', עיתון הבית של חסידות סאטמר, פרסם את דבר החתונה. בחסידות סברו שלא יתעוררו בעיות שיפריעו לקיום החתונה, בגלל ששכונת ויליאמסבורג, שבה שוכן מרכז החסידות ובה תוכנן לקיים את האירוע, לא מוגדרת כאדומה. עם זאת הודיעו אנשי החסידות, שמי שיש לו תסמינים להימנע מלהשתתף באירוע.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך