לינץ’ בעיר העתיקה: חרדי הותקף על ידי בן מיעוטים
(צילום: Spiroview Inc/shutterstock)

חדשות

לינץ’ בעיר העתיקה: חרדי הותקף על ידי בן מיעוטים

חרדי שעבר בעיר העתיקה הותקף על ידי בן מיעוטים, עובד ניקיון של עיריית ירושלים. לפי עדויות התקיפה נעשתה על רקע גזעני. העובד בן ה-22 כבר הורשע לפני שנתיים בביצוע שתי הצתות של בתי יהודים בעיר העתיקה ונדון ל-16 חודשי מאסר

   
לינץ’ בעיר העתיקה: חרדי הותקף על ידי בן מיעוטים
(צילום: Spiroview Inc/shutterstock)
אא

האירוע המזעזע התרחש לפני שבוע וחצי. רק עכשיו הצליחה המשטרה לאחר חקירת מצלמות האבטחה, לזהות את עובד העירייה שנעצר.

במשטרה מתארים את מה שקרה: "העבירה בוצעה ממניע גזעני. התוקף יחד עם אחרים תקפו אדם יהודי כאשר הוא יהודי, ללא התגרות מוקדמת של הקורבן. היהודי לבוש כחרדי היה באחד מרחובות העיר העתיקה. העצור זרק ליהודי הערה ואמר לו 'יהודי תעוף מפה', והיהודי לא הקשיב לדרישתו. העצור הלך וקרא לאחרים ולפי החשד מדובר בעשרה אנשים שהגיעו ליהודי והחלו לזרוק עליו אבנים ולתקוף אותו באגרופים ומכות אחרות".

המשטרה מייחסת לעובד העירייה גם תקיפה במכות אגרוף לפנים ומכות באמצעות מקל לפנים. רשת מצלמות האבטחה הפרוסות ברחבי העיר העתיקה ונקראות 'מבט 2000', תיעדו סיטואציה אלימה שאף כללה פחי זבל שעפו על החרדי המותקף.

העצור ביצע את התקיפה כשהוא לבוש בבגדי עבודה של עיריית ירושלים ובווסט המוכר של צוותי הניקיון בעיר. לדברי המשטרה ישנן ראיות נוספות וסימנים מזהים נוספים הקושרים את העובד להיותו התוקף הראשי ומחולל הלינץ' שנעשה בחרדי.

השופטת מיקה בנקי, האריכה את מעצרו של עובד העירייה ב-24 שעות. אחריהן הוא ישהה במעצר בית של 10 ימים וצו הרחקה מהעיר העתיקה למשך 20 ימים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך