מסר לאולפן
מפתיע: עב"מים מתועדים מעל סקוטלנד
(צילום: שימוש לפי סעיף 27א’ לחוק זכויות יוצרים, מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות)

רץ בוואטסאפ

מפתיע: עב"מים מתועדים מעל סקוטלנד

תעלומה בת 30 שנים - האם מעל שמי סקוטלנד נצפו עב"מים? נצטרך כנראה להמתין לתשובה לפחות עוד 50 שנה, ומה עמדת היהדות בנושא?

   
מפתיע: עב"מים מתועדים מעל סקוטלנד
(צילום: שימוש לפי סעיף 27א’ לחוק זכויות יוצרים, מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות)
אא

בשנת 1990 זוג מטיילים באזור Calvine במרכז סקוטלנד דיווחו שהם הבחינו בגוף בצורה של יהלום, שקט להפליא, שמרחף מעל האזור שבו הם היו, במשך 10 דקות. לזוג המטיילים הייתה מצלמה, והם השתמשו בה וצילמו שש תמונות, ברורות וחדות.

פתאום הגיחו מטוסי קרב  והתחילו לחוג באזור סביב הגוף המרחף הזה. בתגובה, הגוף הזר עשה תנועה אנכית מהירה ונעלם מהמקום.

המטיילים העבירו את התמונות לעיתון מקומי. העיתון פנה לקבלת תגובה למשרד ההגנה. נפתחה חקירה והתברר שהתמונות היו אותנטיות. אלא שהוחלט להטיל על התיק חסיון למשך 30 שנה.

בחודשים הקרובים התיק אמור להיפתח לציבור אלא שבמפתיע הוחלט להמשיך את הצנזורה עליו ל-50 שנה. לא מעט גבות הורמו אבל יש עוד כמה דברים מוזרים:

התמונות- נעלמו מארכיון העיתון. רק תמונה אחת הצליחה לשרוד, ושחזור שלה זאת התמונה המצורפת.

לגבי מטוסי הקרב שהופיעו- הממשל הבריטי לא יודע להגיד על פעילות צבאית אווירית שלו באזור באותו זמן. לטענתו- המטוסים בכלל לא שלו.

וכמובן, החיסיון המחודש- ל-חמישים שנים נוספות.

באגרותיו של הרבי מלובביץ הוא כותב שיש חיים על פני מאדים או בכוכבים אחרים, אך בוודאי שהם  לא יצורים תבוניים כמו בני אדם, כי אם הייתה להם תבונה הם היו מחויבים לקבל את התורה שתדריך אותם לגבי העקרונות שהם אמורים להכריע בבחירותיהם.

המדען והחוקר ד"ר ולוול גרין, ביולוג שגויס על ידי סוכנות נאס"א לפרויקט חיפוש חיים על המאדים פנה אל הרבי מלובביץ' בשאלה האם עליו לקבל את ההצעה. בתשובה ענה לו הרבי: "ד"ר גרין, חפש חיים על המאדים! ואם לא תמצא אותם שם, חפש אחריהם במקום אחר ביקום. כיוון שעבורך, לשבת כאן ולומר שאין חיים מחוץ לכדור הארץ, פירושו להגביל את הבורא, ואיש מן הברואים לא יכול לעשות זאת"!

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך