מסר לאולפן
 תקרית אנטישמית ב’הדסה’: העובדת כיבתה את נרות השבת ופוטרה
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

חדשות

המאושפזים נדהמו: תקרית אנטישמית ב’הדסה’

מאושפזים בבית החולים הדסה נדהמו לגלות כי אחת העובדות במקום ניגשה לעבר נרות השבת, ולקול צחוקן המתגלגל של חברותיה כיבתה את הנרות בגסות ובזלזול. אחרי פנייה להנהלת ביה"ח העובדת פוטרה לאלתר.

   
 תקרית אנטישמית ב’הדסה’: העובדת כיבתה את נרות השבת ופוטרה
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

תקרית עצובה בבית החולים הירושלמי: עובדת ערביה במחלקת פלסטיקה בבית החולים הדסה עין כרם כיבתה נרות שבת וירקה עליהם. לאחר שפורסם פוסט בפייסבוק בנושא בית החולים הפסיק מיידית את עבודתה של העובדת.

ישראל שירן, ששהה עם רעייתו במחלקת הפלסטיקה בהדסה עין כרם, תיאר את שהתרחש בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו. "בשבת האחרונה אשר כידוע היתה גם חג שמחת תורה היינו זוגתי שתחיה ואנכי במחלקת פלסטיקה בהתאוששות שלאחר ניתוח", כותב שירן.

"בערב שבת, בזמן הדלקת נרות שבת צעדנו לעבר העגלה המיועדת לכך בסמוך לחדר האורחים. בזמן הזה כבר הרבה נרות דלקו כולל נר נשמה. כשנייה לפני שהגענו אל עגלת הנרות, התקרבה קבוצה של מס' נשים עובדות בית החולים (לבשו "מדים" ולכל אחת היה תג שם) לעבר חדר האורחים אשר לידו נמצאת עגלת הנרות. לפתע אחת העובדות אשר הייתה ללא מסכה על פיה ואפה התקרבה אל עבר העגלה ובגסות ירקה ונשפה על הנרות וכיבתה את כל(!!) נרות השבת ואת נר הנשמה שהודלק. חברותיה שהיו עימה, צחקו ממעשיה וכולן נכנסו לחדר האורחים".

בהמשך מוסיף ומתאר שירן כי "בשנייה שלאחר המעשה המזעזע הזה פניתי אל העובדת שכיבתה את נרות השבת ושאלתי אותה: למה עשית את זה? היא צחקה לי בפנים. וצעקה לעברי בנפנוף יד 'רוח רוח' (אמרה בערבית. כלומר: לך לך)".

מהדסה נמסר: "בית החולים הפסיק את מיידית את עבודתה של העובדת. מדובר בעובדת משק ונקיון המועסקת דרך חברת קבלן והבוקר נמסר למעסיקה כי אינה יכולה להגיע יותר לעבודתה בבית החולים".

"אנו רואים בחומרה רבה את המעשה הנורא, ומדגישים כי אינו מעיד על כלל אלפי עובדיו של בית החולים, הפועלים מתוך כבוד זה כלפי זה. אנו מתנצלים כמובן בפני כל מי שנפגע ממעשים חמורים אלו".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך