מסר לאולפן
נתון מבהיל: למעלה מ-50% מהחולים המבוגרים הם חרדים
אילוסטרציה (צילום: romul 014/shutterstock)

חדשות

נתון מבהיל: משרד הבריאות חשף היכן חלק גדול מהחולים נדבקו

מטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות: חלק גדול מן החולים נדבקו בתפילות הימים הנוראים. הנתונים אמורים להדאיג במיוחד את הציבור שלנו.

   
נתון מבהיל: למעלה מ-50% מהחולים המבוגרים הם חרדים
אילוסטרציה (צילום: romul 014/shutterstock)
אא

על אף הירידה הכללית במספר המאומתים, מטה ההסברה החרדי חושף נתון מבהיל, לפיו יותר מ-50% מהחולים המבוגרים בגילאי 65 ומעלה הם חרדים, כשעל פי ההערכות חלק גדול מן החולים נדבקו בתפילות הימים הנוראים.
 
הנתון שנחשף נחשב לדרמטי, שכן הציבור החרדי בישראל מונה כ-12% בלבד מהאוכלוסיה, ואחוז המבוגרים מעל גיל 65 עומד על אחוזים בודדים, אולם למרות זאת מספרם של מבוגרים החולים בקורונה מבני המגזר החרדי הינו ביחס של כחמישים אחוזים מכלל האוכלוסייה בישראל.
 
במשרד הבריאות כתבו: "הם אלה שמסרו את נפשם בשבילנו כל החיים. הם אלה שהיו שם עבורנו יום ולילה, לימדו, חינכו, העניקו ודאגו. הם אבא ואמא שלנו! בואו נתאמץ להקפיד על ההנחיות, בשבילנו ובשבילם".

במטה ההסברה למגזר החרדי אומרים: "הנתון שנחשף מבהיר, כי בניגוד לתחושה הרווחת שהמבוגרים נשמרים יותר, כמו גם שהצעירים שומרים על עצמם מחשש להדביק את המבוגרים שבמשפחותיהם, הרי שהנתונים מדברים בעד עצמם ואמורים להדאיג במיוחד את הציבור שלנו".
 
עוד נכתב: "חרדים שומרים על ההנחיות. נזהרים בקדושת החיים". הסלוגן נועד להדגיש כי בניגוד לרושם המוטעה בחלק מכלי התקשורת, רוב הציבור החרדי שומר על ההנחיות ומקפיד על מצוות "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך