מסר לאולפן
מצמרר החברא קדישא מעידים עוד לא היה דבר כזה שחדרי הקירור לא ייסגרו מרוב גופות
אילוסטרציה (צילום: salajean/shutterstock)

חדשות

מצמרר: החברא קדישא מעידים: "עוד לא היה דבר כזה שחדרי הקירור לא ייסגרו מרוב גופות"

מצמרר: אנשי החברא קדישא העידו כי מדובר בשבוע העמוס ביותר שהיה להם עד כה והתבטאו: "בשבועיים האחרונים היינו צריכים לקרוא לאנשים מלוויות אחרות שישלימו לנו מניין כדי שנוכל להגיד את הקדיש"

   
מצמרר החברא קדישא מעידים עוד לא היה דבר כזה שחדרי הקירור לא ייסגרו מרוב גופות
אילוסטרציה (צילום: salajean/shutterstock)
אא

אנשי חברה קדישא, שמטפלים בגופותיהם של המתים מקורונה עם מיגון מלא ובחשש להידבק בעצמם, קיבלו 21 קורבנות חדשים בשבוע האחרון. "עוד לא היה דבר כזה שחדרי הקירור לא ייסגרו מרוב גופות", אמרו קברנים לחדשות 13.

"בשבועיים האחרונים היינו צריכים לקרוא לאנשים מלוויות אחרות שישלימו לנו מניין כדי שנוכל להגיד את הקדיש ולעשות את הכבוד האחרון לנפטר", סיפר הקברן הרב יעקב קורץ בראיון לחדשות 13.

לדבריו, השבוע האחרון היה העמוס ביותר על אנשי "חברה קדישא" מאז חודש מארס, אז טיפלו ב-21 קורבנות, ואילו בשבוע החולף הם קיימו יותר מ-250 הלוויות.

"במוצאי ראש השנה - עבדנו רק קורבנות הקורונה", צוטט הקברן הרב צבי חרש, והוסיף: "דבר כזה עוד לא היה שחדרי הקירור לא ייסגרו מרוב גופות נפטרי הקורונה. מאה שנים לא היה כזה דבר".

הרב קוריץ התקשה להבין את אלה המתעקשים שלא להקפיד על ההנחיות. "כמה שיותר בלגן בחוץ, ככה יותר עבודה בפנים", הבהיר הרב קורץ והוסיף: "ככל שעובר הזמן, אתה מבין שאנחנו מנהלים כאן מלחמה על הקיום שלנו. כולי תפילה שאנשים יישמעו להוראות ונשמור אחד על השני. אנחנו עם אחד ואנחנו צריכים לדעת ללמוד להסתדר אחד עם השני".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך