מסר לאולפן
נשיא ארהב טראמפ הפתיע זה שנדבקתי בקורונה זה ברכה מאלוקים
(צילום: Photographer RM/shutterstock)

חדשות

נשיא ארה"ב טראמפ הפתיע: "זה שנדבקתי בקורונה זה ברכה מאלוקים"

בתום האשפוז בבית החולים, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שנדבק לפני כמה ימים בקורונה, שב לבית הלבן ופרסם סרטון שבו הצהיר בפני האומה האמריקנית: "אני מרגיש מצוין. זה היה ברכה מאלוקים".

   
נשיא ארהב טראמפ הפתיע זה שנדבקתי בקורונה זה ברכה מאלוקים
(צילום: Photographer RM/shutterstock)
אא
(צילום: Photographer RM/shutterstock)

בסרטון: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "זה שנדבקתי בקורונה זה ברכה מאלוקים"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שיבח את טיפול הנוגדנים הניסיוני שקיבל לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, ובסרטון ממושך שפרסם אמר כי הוא שיפר את תחושתו "מיד". "זה היה פשוט לא ייאמן", אמר בסרטון שצולם בחצר בבית הלבן. 

הנשיא הוסיף שזו הייתה "ברכה מאלוהים" שהוא נדבק בנגיף הקורונה, כי רק כך שמע על הטיפול הזה, שנוסה על מאות אנשים עד כה ומפותח על-ידי חברת רג'נרון. הטיפול הזה טרם קיבל אישור לשימוש חירום בחולי קורונה ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA). טראמפ הבטיח שהטיפול יינתן בחינם לשאר האמריקנים שחלו בנגיף. 

בהמשך אמר הנשיא לאמריקנים: "אל תפחדו מהקורונה, זאת הייתה ברכה בתחפושת שנדבקתי. אף נשיא לא דחף כמוני את תעשיית התרופות לפתח ואת ה-FDA לאשר במהירות תרופות וחיסונים חדשים. דברים שפעם לקח שנים לאשר מקבלים היום אישור בתוך שבועות".

הוא הוסיף כי "יהיה חיסון מאוד בקרוב. היה אמור להיות לפני הבחירות אבל הדמוקרטים משחקים בפוליטיקה. לא נורא. יהיה חיסון מייד לאחר הבחירות".

טראמפ חזר לבית הלבן ביום שני לאחר שבילה שלושה לילות בבית החולים. הוא סיפר כי קוקטייל הנוגדנים הניסיוני שניתן לו "עשה הבדל עצום בהחלמתו", כפי שהוא תיאר זאת. הנשיא גם אמר שהוא עבר סריקת סי.טי ריאות עם הגעתו לבית החולים וולטר ריד, אך לא חווה קשיי נשימה.

"הם רצו לשמור עלי לביקורת" אמר טראמפ. "אתה יודע, הם רצו להיות בטוחים שהכל טוב. הייתי שם, אני מניח, במשך שלושה וחצי ימים. הם רצו לשמור עליי. רציתי לעזוב אחרי היום הראשון. באמת הרגשתי שאני במצב לא רע. אחרי היום הראשון אני חושב שהייתי במצב הרבה יותר גרוע אלמלא לקחתי את התרופה רגנרון", סיפר טראמפ.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך