הערכה מפחידה: כ-800 מיליון בני אדם בעולם חלו בקורונה
(צילום: Ververidis Vasilis/shutterstock)

הקורונה

הערכה מפחידה: המספר האמיתי של חולי הקורונה

הערכה של ארגון הבריאות העולמי: כמה בני אדם בעולם חלו באמת בקורונה? פגישה מיוחדת של מנהיגי הארגון מעלה מספר מבהיל.

   
הערכה מפחידה: כ-800 מיליון בני אדם בעולם חלו בקורונה
(צילום: Ververidis Vasilis/shutterstock)
אא

בארגון הבריאות העולמי העריכו במהלך פגישה מיוחדת של מנהיגי הארגון, כי המספר האמיתי של חולי קורונה ברחבי העולם עומד על קרוב ל-800 מיליון בני אדם.

ד"ר מייקל ראיין, ראש מערך החירום בארגון הבריאות, אמר: "כרגע ההערכות הכי טובות שלנו אומרות לנו שייתכן שכ-10% מאוכלוסיית העולם נדבקה בנגיף. זה משתנה ממדינה למדינה, מאזורים אורבניים לכפריים, ומשתנה בהתאם לקבוצות. אבל מה שזה אומר זה שרובו המכריע של העולם נותר בסיכון".

לדעת ראשי ארגון הבריאות העולמי, למרות שהמספר הרשמי עומד כיום על 35 מיליון בני אדם שנדבקו בקורונה ברחבי העולם, אחד מכל עשרה בני אדם נדבק בנגיף והמספר האמיתי קרוב יותר ל-800 מיליון בני אדם.

"אנחנו עומדים בפני תקופה קשה. המחלה ממשיכה להתפשט", אמר ראיין והוסיף שלמרות שהמגפה ממשיכה להתפשט קיימים כלים לבלימת ההתפשטות שלה ולהצלת חיים. "ניתן היה למנוע מקרי מוות רבים, ואפשר להציל את חייהם של רבים אחרים", הדגיש.

מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס ג'ברייסוס, יצא בקריאה לסולידריות ולהנהגה איתנה של מדינות, ואמר כי היו הבדלים ניכרים במספר המקרים ברחבי העולם. "למרות שכל המדינות הושפעו מהנגיף הזה, עלינו לזכור שמדובר במגיפה לא אחידה. עשר מדינות מהוות 70 אחוזים מכלל המקרים המדווחים ומקרי המוות, ושלוש מדינות מהוות מחצית מכל המקרים האלו", אמר ג'ברייסוס.

הרב יעקב זיסהולץ: למה נועדה הקורונה? והאם היא תיעלם? צפו

(צילום: Ververidis Vasilis/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך