מסר לאולפן
התפרצות דבר בסין: "אחת המחלות הקשות והקטלניות"
(צילום: Pradpriew/shutterstock)

חדשות

התפרצות דבר בסין: "אחת המחלות הקשות והקטלניות"

החשש שהיו בסין יותר מאלפי נדבקים במחלת הדבר. לפי כלי התקשורת המקומיים, שציטטו את הודעת הרשויות, ואת מומחיי בריאות הגיעו לחבל הארץ במטרה לחפש נדבקים במחלה המסוכנת.

   
התפרצות דבר בסין: "אחת המחלות הקשות והקטלניות"
(צילום: Pradpriew/shutterstock)
אא

הרשויות במחוז מנגהיי שבפרובינציית יונאן שבדרום מערב סין הכריזו על סגר וצעדי חירום רפואיים לאחר שילד בן שלוש נדבק במחלת דבר המפשעות, אחת המחלות הקשות והקטלניות הידועות לאדם.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, הילד טופל באופן מיידי, אך בסין מיהרו להכריז על מצב חירום בדרגה 4, כיוון ששני מקרי הידבקות קודמים שאירעו בחודש יולי הסתיימו במוות.

על פי כלי התקשורת המקומיים, שציטטו את הודעת הרשויות, מומחיי בריאות, רופאים ומאבחנים הגיעו לחבל הארץ במטרה לחפש נדבקים נוספים במחלה המסוכנת.  סין מקיימת בימים אלו מערך בדיקות לאומי לחיפוש והדברה של דבר המפשעות.

מומחים מעריכים שתחילתה של ההתפרצות מאכילת בשר ציד לא מבושל, שכן הדבר מתקיים בחיות בר באזורים נידחים. מספר פגרי חולדות שנמצאו בנקודות שונות במדינה מעלות את החשש כי הן אלו שמעבירות את המחלה וכי המדינה עומדת בפני התפרצות חסרת תקדים של המחלה.

התפרצות דבר בסין (צילום: Pradpriew/shutterstock)

בימים אלו מקיימת סין מערך בדיקות מקיף ומומחים מכל רחבי המדינה הגיעו על מנת לוודא שהמחלה לא תתפשט הלאה.

בתוך כך, עוד לפני תום הניסויים הקליניים חוסנו בסין כ-400 אלף תושבים בחיסון נגד קורונה של חברת סינופארם. מומחים מזהירים כי מדובר במהלך מסוכן ולא בטיחותי, למרות שבחברה לא מדווחים על תופעות לוואי משמעותיות או על הדבקה בקורונה.

בהלה בסין: מחוז שלם בסגר בשל התפרצות דבר. צפו

(צילום: Pradpriew/shutterstock)
סיןדבר

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך