מסר לאולפן
האם נמצאה פרה אדומה בקולומביה?
(צילום: Beatrice Foord-St-Laurent/shutterstock)

חדשות

האם נמצאה פרה אדומה בקולומביה?

מחזה נדיר בקולומביה: אברך חרדי טוען כי הוא מצא פרה אדומה, וכי מורי הלכה אישרו שהפרה אכן כשרה כפרה אדומה. במידה ותצמיח שערות שחורות או לבנות תיפסל. צפו בתיעוד

   
האם נמצאה פרה אדומה בקולומביה?
(צילום: Beatrice Foord-St-Laurent/shutterstock)
אא
(צילום: Beatrice Foord-St-Laurent/shutterstock)

בסרטון: הפרה האדומה מקולומביה

אברך חרדי תושב קולומביה סיפר כי מצא פרה אדומה כשרה, שתהיה זמינה מיד עם ביאת המשיח. בתיעוד שפרסם ברשת נראה האיש מציג פרה בצבע אדום, וטוען כי פוסקי הלכה אישרו לו שהיא נחשבת לפרה אדומה.

כעת ממתינים להתפתחות בימים הקרובים ובמידה והיא לא תצמיח שערות לבנות או שחורות, היא תוכרז סופית כפרה אדומה. במקביל, אם יוולד לה עגל בצבע שחור או לבן, הרי שייפקע ממנה שם פרה אדומה.

כזכור לפני  מספר שנים אותרה פרה אדומה בניו ג'רזי שזכתה לביקורי רבנים, אך כעבור מספר חודשים המליטה הפרה עגל שחור, זמן קצר לאחר יום ההולדת השני שלה, ובכך נפסלה לשימוש בבית המקדש.

פרה האדומה הראשונה, שנשרפה בימי משה רבנו, נשרפה על ידי אלעזר בן אהרן הכהן, שהיה אז סגן הכהן הגדול. האפר שנשרף מפרה אחת, הספיק למשך כמה וכמה שנים, שכן ניתן לערב כמות קטנה של אפר במיכל גדול של מי מעיין, ודי בכמות קטנה מן המים כדי לטהר את הטמאים.

לאחר השחיטה והקזת הדם, שורפים את הפרה על גבי עצים ואל המדורה זורקים עץ ארז, אזוב ותולעת שני. לאחר שהאש נכבית, מכים במקל על כל מה שנשאר מהשריפה עד שנוצר אפר. את האפר מחלקים לשלושה חלקים: חלק אחד נשמר לדורות, השני מועבר לשימוש הכוהנים והשלישי ניתן בהר הזיתים לכל ישראל. לצורך הטהרה, מפזרים את האפר במים ששאבו ממי מעיין, טובלים בתוכם אזוב, ומזים מהמים על הטמא ביום השלישי והשביעי מימי טהרתו וכך הוא נטהר.

פרה אדומה

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך