מסר לאולפן
מסר מהרב יעקב עדס לשנת תשפ"א
(קרדיט: צילום מסך)

חדשות

מסר מהמקובל הרב יעקב עדס לשנת תשפ"א: "זה זמן גדול מאוד להתקרב - היצר הרע נלחם"

לרגל הימים הנוראים, הרב רביד נגר יחד עם יהונתן דדון בשיחה מיוחדת עם המקובל הגאון הרב יעקב עדס לערוץ 2000, היישר מרחבת הכותל המערבי. הרב שלח מסר ליהודי התפוצות: "לעלות לארץ ישראל". הרב חשף איך אפשר לקבל כוחות שמימיים וגם מה הם שתי הדברים החמורים בתורה? צפו

   
מסר מהרב יעקב עדס לשנת תשפ"א
(קרדיט: צילום מסך)
אא

בסרטון: המסר המלא מהרב יעקב עדס לשנת תשפ"א

המקובל הצדיק רבי יעקב עדס בדברי חיזוק מיוחדים לצופי ערוץ 2000 לרגל הימים הנוראיים היישר מרחבת הכותל המערבי.

בדבריו אמר הרב עדס: "אנחנו בערב ראש השנה לילה האחרון של השנה. מה היא התשובה כתוב ברמב"ם - ביחס לעתיד וביחס לעבר. לב יודע מרת נפשו במה הוא נכשל עד היום, מה חסרנו מלקיים ולהתחיל לקיים אותם. ביחס לעתיד - להתפלל לה' שנצליח לתקן את דרכנו לטובה".

"צריך הרבה עזר שמיימי כדי להצליח להיות צדיק. להתחנן על זה לה' יתברך. ביחס לעבר: להצטער על כל דבר שהפסדנו. להתחנן לה' שיסלח לנו. החשוב ביותר זה ההחלטה לשנות את הדרך לטובה".

"הנשמה זה אור אלוקי שבא מה' יתברך והנשמה הזו צמאה להתקרב לה' יתברך. הנשמה רוצה להתקרב לה' יתברך, אבל היצר הרע נלחם".

"קראנו בפרשת ניצבים - כי המצווה הזאת לא רחוקה ממך לא בשמים היא ולא מעבר לים היא. קרוב אליך הדבר. התורה אומרת לנו זה קל לחזור בתשובה. יש לנו שתי מצוות בפה ובלב - מצוות התפילה ומצוות לימוד תורה. שתי המצוות האלה מביאות השראת שכינה לבן אדם שנותנת עוצמות רוחניות גדולות".

"להרבות בלימוד התורה בשיעורי תורה, בתפילות ובשפיכת הלב".

"קראנו את ההפטרה של חנה הנביאה שזכתה לבן שהיה נביא לעם ישראל.  הוא משך למלך את שאול המלך. כל זה רק מתפילה אחת. התפילה צריכה להיות בשפיכת הנפש לה' יתברך".

"שמעתי מאבי שיחיה. אנשים לפעמים אחרי הרבה תפילות מרגישים עייפות. לדעת כי בכל קטע של תפילה איזה דברים מרוויחים לכל השנה ולכל החיים. אלו ימים גדולים מאוד. כתוב בראשונים שב-40 יום האלו עד יום הכיפורים שמשה רבנו עלה לשמים, זה 40 יום של זמן רצון גדול מאוד".

"שמעתי מאבי שליט"א שגם אם יש הנהגות טובות שקשה לאדם לקבל אותם, שיקבל לפחות עד לאחר יום כיפור, זה לא נקרא לזייף". 

"הכי חמור זה שמירת שבת וטהרת המשפחה. טהרת המשפחה איסור נידה זה בייהרג ואל יעבור. אומר החפץ חיים גם איסור נידה זה בכלל איסור עריות".

"את השבת הזאת כולם ישמרו. כמו אחד  שהולך בבית משפט ועושה עבירה בתוך הבית משפט. את הימים האלו כל אחד שישמור".

"כל אחד גם בסגר שכל אחד יתקרב לה' בכל הכוח מעומק הלב והנשמה ויזעק לה' יתברך מקירות ליבו".

"יש עוד מצווה חשובה מאוד - מצוות כיבוד הורים כמה שיותר לכבד את ההורים. בפרט ההורים כמה שיותר להיזהר לדבר אתם הכי יפה הכי בכבוד. האמא לא שפחה שלכם". 

"שמעתי מהמשגיח רבי גדליה אייזמן שהיה אומר לפני בין הזמנים כי לפני החג צריכים ללמוד את הלכות החג. הוא אמר כי לפני בין הזמנים צריכים ללמוד את הלכות כיבוד אב ואם. כעת בזמן הסגר שנמצאים המון שעות ביחד זה חובה".

"השולחן ערוך כולל המון הלכות - יש רק סעיף אחד שבו השולחן ערוך מלמד את הבן אדם איך לקיים אותו. שהבן אדם ישים אל לבו שה יתברך הוא מלך העולם. שם הוא ראה צורך לתת הדרכה איך לקיים את זה. כתוב שאם האדם אביו או אמו מבזים אותו שלא בצדק למרות שהתנהג בסדר, הוא לא יענה להם וישתוק. בגלל שההורים הם הסמכות אתה מרגיש את הפגיעה יותר חזק, הוא טרח לבאר שאדם יזכור שה יתברך הוא מעל כולם והוא מצווה אותך בכיבוד הורים".

צפו ברב יעקב עדס: "40 יום של זמן רצון גדול מאוד"

(קרדיט: צילום מסך)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך