מסר לאולפן
הרבנים קוראים לא להגיע לבתי הכנסת לאלו שפיתחו תסמינים לקורונה
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock) אילוסטרציה

חדשות

הרבנים קוראים לא להגיע לבתי הכנסת לאלו שפיתחו תסמינים לקורונה

במכתב המתפרסם הבוקר קוראים הרבנים לאלו אשר פיתחו תסמינים לקורונה שלא להגיע לבתי הכנסת, ולאלו הצעירים שישמרו על אנשים הנמצאים בקבוצות סיכון.

   
הרבנים קוראים לא להגיע לבתי הכנסת לאלו שפיתחו תסמינים לקורונה
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock) אילוסטרציה
אא

חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל יצאו הבוקר (חמישי) במכתב מיוחד לקראת ראש השנה בו הם קוראים לציבור הרחב להקפיד על כללי הבריאות, ובעיקר לשמור על אותם אלו הנמצאים בקבוצת סיכון.

"כאשר עומדים אנו בשלהי שנת תש"פ, בה עברה תקופה לא קלה על בית ישראל בארץ הקודש ובתפוצות, מקווים אנו לבורא עולם שתכלה שנה בברכותיה דייקא ותחל שנה וברכותיה. יחוס ד' על עמו בניו אהוביו ויחון אותנו בישועה ורחמים להתברך בשנה טובה ומעוטרת בברכות רפואות וישועות וכתיבה וחתימה טובה". 

"אחים יקרים, בני א-ל חי! בימי הרת עולם אלו, העתירו נא בתפילה והרבו בתחנונים להשי"ת כי יעמוד מכסא דין וישב על כסא רחמים, יחונן אותנו ויסיר כל חולי מעל עמו בית ישראל ועל הבריאים יהמו רחמיו כי יתמידו בבריאות טובה כל הימים".

במכתבם מבקשים הרבנים לשמור על אנשים בסיכון מעל גיל 65: "יחד עם זאת, נדרשת מכל אחד ואחד זהירות יתירה לקיים מצות 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' ומשנה זהירות לאותם שמעל בני 65 ואלו הנמנים על קבוצות סיכון, להקפיד ביתר שאת על הנחיות הרופאים. בני הבית וראשי הקהילות הקדושות נקראים לסייע בעדם בכל מה שאפשר".

עוד כתבו הרבנים: "באנו בזה גם להזהיר את כל אחד ואחד המרגיש בעצמו חשש כלשהוא, לבל יהלך במקום רבים. ובימים אלו בהם תר ומפשפש כל אחד אחר עוונות שבידו, יישמר מאד שלא לגרום נזק לאנשים ביודעין ובלא יודעין".

את מכתבם מסיימים "יהי רצון שנזכה לעבוד את השי"ת בימים קדושים אלו בהתרוממות הנפש ובהתעלות הלב ושיתקבלו תפילותינו לרחמים ולרצון לפני אדון כל ויסיר בורא עולם מאתנו כל חולי וכל מדווה וישלח מהרה רפואה שלמה לכל חולי עמך בית ישראל.  לשנה טובה תכתבו ותחתמו לאלתר לחיים טובים ולשלום, להיכתב ולהיחתם בספרן של צדיקים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך