מסר לאולפן
הרבי מבעלזא כתב לחסידיו: "עת רצון לקבלת התפילות גם ביחיד"
(צילום: paparazzza/shutterstock)

חדשות

הרבי מבעלזא כתב לחסידיו: "עת רצון לקבלת התפילות גם ביחיד"

בעוד בישראל בתי הכנסת פתוחים בימים הנוראים, במקומות רבים בגולה המצב גרוע פי כמה וכמה. כ"ק האדמו"ר מבעלזא עודד את חסידיו בגולה: "לא להיות בעצבות ודיכאון הרוח".

   
הרבי מבעלזא כתב לחסידיו: "עת רצון לקבלת התפילות גם ביחיד"
(צילום: paparazzza/shutterstock)
אא

כ"ק האדמו"ר מבעלזא שלח איגרת לחסידיו השוהים במלבורן שבאוסטרליה, בעקבות סגירת בתי הכנסת בימים הנוראים. הרבי דרש מהם "להיות בשמחה, ולא להיות ח"ו ביום זה בעצבות ודיכאון".

במכתבו כתב האדמו"ר כי "הנה אמת נכון הדבר כי 'ברוב עם הדרת מלך', ומה טוב ומה נעים ביום המלוכה להתקבץ כולם יחד כאיש אחד בלב אחד במקום אחד ולהכריז בקול גדול 'יחי המלך', אבל תנאי נחוץ עוד יותר בקבלת עול המלוכה בשלימות הוא, שלא להיות ח"ו ביום זה בעצבון ובדיכאון הרוח".

עוד כותב הרבי כי "ביום זה צריכים להיות בשמחה ובטוב לבב בבחינת 'בשמך יגילון כל היום', וכפי שמובא בדברי הנביא נחמיה 'לכו אכלו משמנים ושתו ממתקים ושלחו מנות לאין נכון לו, כי קדוש היום לאדונינו, ואל תעצבו כי חדוות ה' היא מעוזכם".

הרבי הוסיף כי "יש לזכור מעלת הימים הללו שהם עת רצון לקבלת התפילות גם ביחיד, ולכן החלש יאמר גיבור אני, ובכל מצב שרק יהיה חיזקו והתחזקו לגשת אל הימים הקדושים בלב נשבר, אך בהתרוממות הרוח ובשמחה גדולה שזוכים לעמוד לפני הקב"ה, מלך מלכי המלכים, ולקבל עול מלכותו בהתחדש עלינו הבריאה לשנה נוספת".


בסיום מכתבו כתב הרבי: "ובכך תרבו זכויות וסנגורים ליום הדין לבטל מעליכם כל גזירה קשה ח"ו". 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך