מסר לאולפן
שיא במספר החולים כמעט 4,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)

חדשות

שיא במספר החולים: כמעט 4,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה

משרד הבריאות מדווח כי אתמול התגלו 3,904 מאומתים חדשים, מתוך 44,717 בדיקות שנערכו. קבינט הקורונה יתכנס לדיון שבו עתידה ליפול ההכרעה כיצד תתנהל המדינה במהלך חגי תשרי.

   
שיא במספר החולים כמעט 4,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)
אא

משרד הבריאות מדווח כי אתמול התגלו 3,904 מאומתים חדשים, מתוך 44,717 בדיקות שנערכו. ירידה משמעותית במספר המונשמים והחולים במצב קשה, לא היה שינוי במספר הנפטרים במהלך הלילה.

בסך הכל יש 31,769 חולי קורונה פעילים בישראל, 327 מהם התווספו מחצות. 927 חולים מאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ, השאר, יותר מ-30 אלף נמצאים בבידוד בבתיהם או במלון. 109,757 ישראלים כבר החלימו מקורונה.

קבינט הקורונה יתכנס לדיון שבו עתידה ליפול ההכרעה כיצד תתנהל המדינה במהלך חגי תשרי.

בחדשות 12 פורסם כי שלושה מתווים מרכזיים נמצאים על סדר היום של השרים: האחד מהם מציע להגדיר את כל הארץ כאזור כתום על כל ההגבלות המשתמעות מכך, השנייה סגר נושם ללא הפעלת שירותי הפנאי ומרבית שירותי המסחר תוך הותרת מקומות העבודה פתוחים והשלישית - סגר מלא לגמרי כפי שהיה בחג הפסח.

ההערכה היא שבחגים עצמם תהיה החמרה של הכללים ובימות החול תהיה הקלה. החגים יתנהלו, למעט התפילות, במתכונת המשפחה הגרעינית כפי שהיה בפסח וכן תיאסר התנועה בין הערים.

במקביל, יוצע לקבינט הקורונה מתווה מיוחד שיאפשר - לפחות בראש השנה ויום הכיפורים - תפילות בנוכחות מקסימלית.

על הפרק אפשרות של מתן אישור לעד 50 מתפללים להתכנס בשטח סגור או להגביל ל-25 משתתפים בכל מניין. רעיון נוסף הוא להפעיל את כל הרשויות ולחלק את המניינים לעד עשרה מתפללים.

חולה קורונה חושף: "ראיתי ניסים גלויים" צפו ביוסף שר את הפסוקים שהלחין.

(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך