מסר לאולפן
שיא חום מזה 80 שנה: נבואת אחרית הימים?
(צילום: BLACKWHITEPAILYN/shutterstock)

חדשות

שיא חום מזה 80 שנה: נבואת אחרית הימים?

בשירות המטאורולוגי מסרו אתמול כי במהלך גל החום ששרר באזורנו בימים האחרונים, נשברו באזורים רבים בארץ שיאי טמפרטורת המקסימום לספטמבר, ובחלק מהאזורים לכל השנה. האם מדובר בנבואת אחרית הימים שמתגשמת?

   
שיא חום מזה 80 שנה: נבואת אחרית הימים?
(צילום: BLACKWHITEPAILYN/shutterstock)
אא

בשירות המטאורולוגי מסרו אתמול כי במהלך גל החום ששרר באזורנו בימים האחרונים, נשברו באזורים רבים בארץ שיאי טמפרטורת המקסימום לספטמבר, ובחלק מהאזורים לכל השנה.

במספר אזורים נשברו גם שיאים של טמפרטורות מינימום גבוהות. אתמול חלה ירידה בטמפרטורות, אולם עדיין שורר מזג אוויר חם מהרגיל, כך שגל החום נמשך, אם כי בעוצמה חלשה יותר.

בהרים ובפנים הארץ נמדדו למעלה מ־40 מ"צ ובחלק מהאזורים אף יותר מ-45 מ"צ. הטמפרטורה הגבוהה ביותר נמדדה באילת, 48.9 מ"צ, וזוהי הטמפרטורה הגבוהה ביותר לכל השנה בתחנה זו מתחילת המדידות בה לפני יותר מ־70 שנה.

בכפר בלום (47 מ"צ) ובאיילת השחר (46.6 מ"צ) שבעמק החולה נשברו גם כן ערכי השיא המוחלטים לכל השנה. בצפת הערך שנמדד (40.6) שווה לערך השיא המוחלט מאוגוסט 2010 .שיאים מוחלטים נשברו גם בנגב (בערד ובמצפה רמון) ובעוד מספר תחנות.

בחלק מהתחנות נשברו שיאי טמפרטורת המקסימום לספטמבר. בירושלים נשבר שיא של 118 שנים עם 42.3 מ"צ, לעומת 41.1 שנמדדו בשיא הקודם מ־1902 . למחרת, נשבר השיא בשנית עם טמפרטורה של 42.7 מ"צ.

זהו גם שיא מוחלט לכל השנה בירושלים מתחילת המאה ה־20. יש לציין כי בירושלים היה בגל החום הנוכחי רצף של שלושה ימים עם טמפרטורות גבוהות מ־40 מ"צ – לאחרונה היה רצף כזה רק ביוני 1942 ולפני כן ביולי 1888 אז גם נמדדה טמפרטורות המקסימום המוחלטת של ירושלים 44.4 מ"צ.

שיאי טמפרטורת מקסימום לספטמבר נשברו גם בנגב, בערבה, בגליל ובגולן. גם בטמפרטורת המינימום היו מספר מקרים בהם נשברו שיאים היסטוריים, רובם בליל שישי האחרון.

בשירות מעריכים כי מדובר בגל חום יוצא דופן מבחינת ערכי הטמפרטורה ורצף הימים החמים, אולם ככל הנראה גל החום שהיה בספטמבר 2015 היה חמור יותר – הוא לווה ברצף ימים עם אובך כבד ועם לילות חמים.

הרב זמיר כהן - האם הנבואה הזאת תתקיים השנה? צפו

(צילום: BLACKWHITEPAILYN/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך