מסר לאולפן
האם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מתחזק?
(צילום: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock)

חדשות

האם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מתחזק?

באמצעות הרשת החברתית שייסד, שיתף מארק צוקרברג את הגולשים בתהליך אותו הוא עובר ובמסגרתו מתחבר ליהדות ולאמונה: "עכשיו אני מאמין שדת היא חשובה". וגם איזה שיר ערש יהודי הוא שר לבתו לפני השינה?

   
האם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מתחזק?
(צילום: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock)
אא

כשנשאל בעבר, הגדיר את עצמו מארק צוקרברג כאתאיסט (על פי לשונו), כביכול אינו מאמין ח"ו שיש בורא לעולם, אולם בשנים האחרונות נראה שחל מהפך בחייו. 

זה התחיל לפני כ-5 שנים עם לידת בתו, אז פרסם הצהרה לפיה יתרום במהלך חייו 99% מהמניות של חברת פייסבוק שברשותו לטובת מטרות צדקה. באותה עת היה מדובר על 45 מליארד דולרים. בערכים של שווי המניה כיום, מדובר על יותר מ-116 מליארד דולר. את הכספים הבטיח צוקרברג להפנות לטובת תוכניות ללמידה בהתאמה אישית, ריפוי מחלות, חיבור בין אנשים ובניית קהילות חזקות.

כעבור כשנתיים, בימי חודש אלול, פרסם צוקרברג תמונה בה הוא מראה את נרות השבת אותם מדליקים בביתו, גביע לקידוש שעובר במשפחתם במשך כ-100 שנים וכן חלות אותן אפו לכבוד שבת. 

האם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מתחזק? (מתוך דף הפייסבוק של מארק צוקרברג)

בהזדמנות אחרת שאל אותו אחד מהגולשים, האם הוא עדיין מגדיר את עצמו 'אתאיסט'. מארק השיב: “לא. גדלתי כיהודי ואז עברתי תקופה בה הטלתי ספק בדברים, אבל עכשיו אני מאמין שדת היא חשובה".

בנאום שנשא באוניברסיטת הארוורד, שנצפה על ידי יותר מ-9 מליון גולשים, אמר צוקרברג, כאשר יש לו אתגר משמעותי בחיים, הוא אומר את תפילת 'מי שברך', אותה הוא גם שר לבתו לפני השינה, ומברך אותה שמי שברך את האבות הוא זה שיתן גם לנו כח לברך את חיינו.

לי זה הזכיר את חידוש הבעל שם טוב הקדוש, שהיום ח"י באלול מלאו 322 שנים להולדתו, על דברי המשנה באבות: "בכל יום בת קול יוצאת מהר חורב ומכרזת – "אוי להם לבריות מעלבונה של תורה"". הבעש"ט שואל: מה התועלת באותה אימרה, אם האדם לא מסוגל לשמוע אותה. ועונה, שהחלק של הנשמה שנמצא למעלה הוא זה ששומע, ומשפיע על האדם. כשיש לאדם הרהורי תשובה שבאים לו פתאום, זה נגרם כתוצאה מאותה 'בת קול' שהנשמה שומעת.

צוקרברג תוקע בשופר. צפו (מתוך דף הפייסבוק של מארק צוקרברג)

(צילום: Frederic Legrand - COMEO/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך