מסר לאולפן
נדיר: תיקון לעצירת המגיפה מה’בן איש חי’
באדיבות מכון אהל דוד - בראשות הרב נתן סלימאן ששון

יהדות

נדיר: תיקון לעצירת המגיפה מה’בן איש חי’

היום (י"ג אלול) יום פטירתו של מרן ה'בן איש חי' זיע"א, מובא לפניכם תיקון שחיבר הצדיק לעצירת המגיפה, כפי שמחזיק באופן בלעדי הרב נתן סלימאן ששון ראש מכון 'אהל דוד ששון'. 

   
נדיר: תיקון לעצירת המגיפה מה’בן איש חי’
באדיבות מכון אהל דוד - בראשות הרב נתן סלימאן ששון
אא

כידוע, ביום פטירת הצדיק יש בכוחו לחולל ישועות לפני מלך רם ונישא, ולעת הזו, מה גדולה המעלה לקיים דווקא את התיקון המיוחד שחיבר, בפרט בעת שיא של התפשטות מגיפת הקורונה, ובוודאי שיש בכוחה לחולל פלאות. 

היום (01.09.2020 למנינם) פורסם נתון מטריד מאוד, כי מספר החולים המאומתים שנתגלו בבדיקות בישראל, הוא הגבוה ביותר מאז פרוץ הנגיף.
התפילה לא זכתה לפרסום עד לאחרונה, בשל העובדה שמגיפות היו עד כה שייכות להיסטוריה הרחוקה...

אולם עם הימשכות והתרחבות המגיפה הנוכחית עד למספרי שיא כמו היום, יום פטירתו של ה'בן איש חי' הוא הזמן הנכון להציף את הסגולה והתפילה לעצירת המגפה, וזכותו הרמה תעמוד לכל מקיימיה. 

הרב נתן סלימאן ששון, צאצא המשפחה - ראש מכון אהל דוד ששון, הואיל בטובו לאשר פרסומה של תפילה נדירה זו לאחרונה, לזיכוי הרבים.
הסיפור העומד מאחריה, מרתק:


 

בשנת תרנ"ז - 1897 אירעה מגיפת דבר גדולה בבומביי שבהודו, בעקבות כך נאלצו בני משפחת ששון, תושבי בומביי, לעקור מביתם לעיר אחרת, במרחק רב.
הגעתה של משפחת ששון לבומביי, שנים קודם למגיפה, היתה כתוצאה מדיכוי יהודי בגדאד על ידי הסולטנות העות'מאנית. המשפחה שנודעה כ'רוטשילדים של המזרח' נמלטה למעשה עם נכסיה לבומביי והקימה שם בית גדול אשר תורה וגדולה חברו בו יחדיו.

רבינו יוסף חיים, בעל ה"בן איש חי", היה בקשרי חיבה עם משפחת ששון וניהל עמם התכתבות ענפה גם בענייני מסחר. ל'בן איש חי' ולאחיו היה בית מסחר ידוע בבגדד אשר ייבא סחורות מארצות המזרח, וכאפוטרופוס על נכסי הבן איש חי בבומביי מונה חכם דוד ששון, אבי ומנהיג המשפחה.

בפרוץ המגיפה בבומביי חיבר עבורם הבן איש חי תפילה מיוחדת זו שנכתבה בבגדד ונשלחה אליהם כדי לאומרה ככל הנראה מידי יום ביומו עד לסיום המגיפה. ניתן לראות בדף האחרון הערה בכתב ידו של הרי"ח - "תכוין השם כפי נקודו".

כאמור, הרב נתן סלימאן ששון, ראש מכון 'אהל דוד ששון', מחזיק בכתבים מיוחדים מרבינו יוסף חיים זיע"א בשל הקרבה המיוחדת שזכתה משפחתו אצל הצדיק, וכעת תפילה זו רואה אור.

באדיבות מכון אהל דוד - בראשות הרב נתן סלימאן ששוןמשדר מיוחד לכבוד הילולת הבן איש חי. צפו

באדיבות מכון אהל דוד - בראשות הרב נתן סלימאן ששון

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך