מסר לאולפן
הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין במכתב אזהרה לאור התפשטות נגיף הקורונה
(צילום: באדיבות המצלם)

חדשות

גדולי ישראל במכתב אזהרה לאור התפשטות נגיף הקורונה

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצאו היום (שלישי) במכתב נוקב לאור התפשטות נגיף הקורונה, בין היתר קראו הרבנים להימנע מלבקר בבתי מדרשות שלא שומרים על ההנחיות והסבירו לאיזה אירועים אסור ללכת וכמו כן התייחסו לעניין הטיולים בימים הללו ועד כמה צריך להזהר.

   
הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין במכתב אזהרה לאור התפשטות נגיף הקורונה
(צילום: באדיבות המצלם)
אא

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצאו היום (שלישי) במכתב נוקב לאור התפשטות נגיף הקורונה, בין היתר קראו הרבנים להימנע מלבקר בבתי מדרשות שלא שומרים על ההנחיות

במכתבם כתבו גדולי ישראל: "הן עתה עם התפשטות הנגיף בעולם חובה על כל אחד ואחד להזהר מאד שלא יוזק ושלא יזיק לאחרים ח"ו אך על מרביצי תורה חובת הזהירות ביותר באשר ת"ת דרבים תלוי בהם ועי' שו"ע ורמ"א ביו"ד הלכות מלמדים (סי' רמב) ולצערנו יש מקומות תורה שהתבטלו עקב מחלתם של מלמדים ומגידי שיעורים".

"ובכלל חובת הזהירות להמנע מלהשתתף באירועים כמו חתונות, בר מצוה וכו' מלבד בני המשפחה הקרובים ביותר''.

הרבנים קראו שלא לבקר בבתי מדרש בהם לא שומרים על ההנחיות. "וכן שלא להיות בבתי מדרש שאין שם זהירות כנדרש. וגם במקומות הלימוד (בישיבות ובתתי"ם) צריכים לנהוג בזהירות יתירה כדי שלא לגרום ח"ו לביטול תורה דרבים, וכל הנזהר בזה הרי הוא בכלל ברוך אשר יקים וגו'".

"והנה כעת אחרי ט"ב עד ר"ח אלול אע"פ שלא נמצאים במסגרת הישיבה יש להיזהר מטיולים, כי בעבר היו אסונות מחמת הטיולים, יש צורך במנוחה אבל לא בפריקת עול תורה כי זה דבר חמור מאד", הוסיפו.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך