מסר לאולפן
הגרי"ג אדלשטיין: מהי צורת ודרך הלימוד בימי הקורונה? (באדיבות המצלם)

הגרי"ג אדלשטיין: מהי צורת ודרך הלימוד בימי הקורונה?

ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצא בדברי הדרכה לאברכים ומחנכים לרגל ימי הקורונה על צורת ודרך הלימוד הראויה ואמר "זה חשוב מאד בזמנים האלה לעמוד בניסיון" עוד הוסיף שמלבד צורת הלימוד איך צריך לדבר בתוך הבית ובשיחות הטלפון.

   
הגרי"ג אדלשטיין: מהי צורת ודרך הלימוד בימי הקורונה? (באדיבות המצלם)
אא

ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין יצא בדברי הדרכה לאברכים ומחנכים לרגל ימי הקורונה על צורת ודרך הלימוד הראויה ואמר "שהלימוד יהיה בצורה נעימה, עם אווירה נעימה, בלי מתח, בשמחה, ובהומור קצת, שתהיה אווירה נעימה, לנצל את הזמן גם כן לכל מה שחייבים".

ראש הישיבה פתח את דבריו: "בימים אלה שיש קשיים לעשות מה שצריך, העיקר זה תלמוד תורה כנגד כולם, עסק התורה זה הדבר הראשון, זה הזכות הכי גדולה, פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, תלמוד תורה כנגד כולם, ללמוד כמה שאפשר". 

"רק מה?", הוסיף ראש הישיבה, "שזה יהיה בצורה נעימה, עם אווירה נעימה, בלי מתח, בשמחה, ובהומור קצת, שתהיה אווירה נעימה, לנצל את הזמן גם כן לכל מה שחייבים, שהתפילה תהיה בכוונה גם כן, אדם כשהוא רגוע אז הוא מתפקד אחרת בכל מה שצריך, בין אדם לחברו, היחס, לא כעס ולא מתח ולא לשון הרע חס ושלום, שהכל יהיה כפי ההלכה, כפי ההלכה שזה חיים טובים ומאושרים, חיי תורה זה חיים טובים ומאושרים".

"זה חשוב מאד בזמנים האלה לעמוד בניסיון, לעמוד בניסיון זה זכות עצומה מאד לעמוד בניסיון, לפום צערא אגרא, לעמוד בניסיון להיזהר מדברים אסורים, בלי ביקורת על אף אחד, שזה לשון הרע, זה חטא חמור מאד, אז במקום זה דברי תורה, דברי תורה ודברי מוסר, דברי אמונה, דברי יראת שמים דברי אמונה, ובין אדם לחברו, העיקר זה ואהבת לרעך כמוך שזה כלל גדול בתורה, שזה כלל גדול בתורה שכל התורה היא אחרת אם יש אהבת הבריות".

עוד הוסיף, "זה דברים חשובים מאד כשיש קשיים לעמוד בניסיון ולקיים את כל מה שהתורה דורשת, את אהבת הבריות, לדבר בצורה יפה עם כל אחד ואחד, בתוך הבית וגם עם כל אחד ואחד, בטלפון, כשמדברים שיחות בטלפון, הכל שיהיה בצורה נעימה כמו שצריך להיות, מתוך אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, זה זכות גדולה, את הקשיים האלה אפשר לנצל אותם לעמוד בניסיון לקבל זכויות עצומות".

"ובזכות זה", סיים הרב אדלשטיין: "גם כן נזכה כבר במהרה שהמחלה תעבור, שכבר לא תהיה מחלה, שכולם יהיו בריאים, שאף אחד לא יידבק מהמחלה בעזרת השם, ונזכה לסייעתא דשמיא בכל העניינים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך