תרומות
`
5 סגולות בדוקות ומוסמכות למציאת אבידה
5 סגולות למציאת אבידה (צילום: Koldunova Anna/shutterstock)

סגולות

5 סגולות בדוקות ומוסמכות למציאת אבידה

התחושה הכל כך לא נעימה כשנאבד לנו דבר. מה יכול להקל על החיפוש, ולהועיל שתימצא האבידה? 5 סגולות בדוקות ומוסמכות למציאת אבידה.

   
5 סגולות בדוקות ומוסמכות למציאת אבידה
5 סגולות למציאת אבידה (צילום: Koldunova Anna/shutterstock)
אא

הרב נתנאל חיים שרון ב-5 סגולות למציאת אבידה

1.    ב'מדרש תלפיות' (ענף אבידה ומציאה) כתב: קיבלתי, מי שמאבד איזה דבר, אם ידור סכום כסף שיקנו בו שמן למאור לכבוד ולע"נ התנא האלוקי רבי מאיר בעל הנס זיע"א, מיד ימצא אבידתו. ובתנאי שלא יעבור זמן רב מעת שאבד לו מה שאבד. (שהרי אם אבד לו סכום כסף מסויים מי שמצא אותו מן הסתם כבר השתמש בו להוצאותיו וצרכיו וכן אם איבד בגדים וכלים יתכן שלקח אותם המוצא למקום ועיר אחרים ואין תקנת השבים). 

2.    עוד אחרת, ידליק נר ויתן צדקה לכבוד ולע"נ התנא האלוקי רבי מאיר בעל הנס זיע"א ויאמר בזו הלשון: אלהא דמאיר, ענני! אלהא דמאיר, ענני! (שתי פעמים) ותעזור לי שאמצא או שיחזירו לי במהרה את אבידתי אשר איבדתי, בזכות שנתתי סך שקלים לכבוד ולעילוי נשמתו של רבי מאיר בעל הנס זכור לטוב. ויעשה זאת תיכף ומיד אחרי שאיבד אבידתו. ('רפאל המלאך' ערך אבידה)

3.    עוד אחרת, יקרא או ישמע מעשה זה, וימצא בע"ה מיד את אבידתו, ובחון. וזה המעשה: הצדיק רבי צבי הירש לייב זצ"ל קיבל שעון זהב יקר במתנה ליום נישואיו. לימים אבד השעון וכל מאמציו למוצאו עלו בתוהו. נשא הצדיק רבי צבי הירש לייב זצ"ל עיניו לשמים, ואמר: "רבונו של עולם הרי סדנא דארעא חד הוא, כלומר כדור הארץ כולו נחשב כגוש אחד לפניך, ואתה מלכו של עולם - מלוא כל הארץ כבודך, אם כן אין לך נפקא מינה היכן מונח השעון שאבד לי, כי הכל ברשותך. אז יהי רצון מלפניך, שכאילו השעון נאבד במקום זה ואמצאהו עתה. ככלותו את דבריו התכופף הצדיק והושיט את ידו לקרקע, ומצא והרים את השעון. אמר רבי צבי הירש לייב זצ"ל לחסידיו: מבטיח אני לכם שכל מי שאיבד דבר מה, ודוקא שנאבד ועדיין לא נגנב, אזי אם יספר את המעשה הזה או ישמעהו מאחר, מיד ימצא את אבידתו!  (מתוך הספר "אברהם עבד ה'" - סיפורים ועובדות על הגה"ק והצדיק רבי אברהם אהרונוביץ זצוק"ל עמ' 408) 
ואח"כ יאמר: 
יהי רצון מלפניך הקדוש ברוך הוא, שבזכות רבי צבי הירש לייב זצ"ל, אמצא את אבידתי. יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך ה' צורי וגואלי:

4.    ישים צדקה לכבוד ולעלוי נשמת עקיבא בֶּר מאמסטרדם ע"ה, ויבקש שבזכותו ישלח לו הקב"ה את אבידתו. בדוקה בחונה ומנוסה והיא פלאית. (אביעה סגולות להרב אדיר עמרוצי) 

5.    ישים צדקה לכבוד ולעלוי נשמתו של רבי עקיבא מפרנקפורט זצ"ל, ויועיל גם לצרה בר מינן. (סגולות מלכים אות ב', בשם החתם סופר)

הרב עמנואל מזרחי - סגולה למציאת אבידה. צפו

5 סגולות למציאת אבידה (צילום: Koldunova Anna/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך