סגולת השבת: פרשת פנחס
(צילום: ungvar/shutterstock)

לקראת שבת

סגולת השבת הקרובה: השפע הטמון בפרשת פנחס

בפרשת השבוע נקרא את קרבנות מועדי השנה. מה הסגולה שבכך, ואיך ניתן בשבת זו להמשיך עלינו שפע רוחני וגשמי מאיתו יתברך?

   
סגולת השבת: פרשת פנחס
(צילום: ungvar/shutterstock)
אא

בשבת הקרובה נקרא את פרשת 'פנחס'. לא רבים מודעים לכך, שלחלקים מפרשה זו אנו נחשפים כמה וכמה פעמים במהלך השנה, שכן כל קרבנות המועדים: פסח, שבועות, סוכות ושמיני עצרת, כתובים בסופה של הפרשה, לצד קרבנות המוספים: ראש חודש ושבת.

הארתם והשפעתם של המועדים במועדם, בכוחם להועיל לנו במשך כל ימות השנה לשפע ברכה והצלחה בכל תחומי החיים, שכן בתפילת המועדים אנו מייחלים "והשיאנו ה' אלוקינו את ברכת מועדיך לחיים לשמחה ולשלום... כן תברכנו סלה" – ריבונו של עולם! השיאנו את כל השפע האדיר שיש במועדיך – סלה! למשך כל השנה כולה, לחיים, לשמחה, ולשלום – שהוא הכלי מחזיק לכל ברכה אפשרית.

הנה כי כן, כשנקרא בשבת את כל קרבנות המועדים והמוספים, נכוון לחנן מאת השי"ת שישפיע עלינו מקדושתם ואורם - כל טוב סלה, למלא משאלותינו לטובה, לברכה והצלחה בכל הענינים. שכן הבטיח הקב"ה לאברהם אבינו ע"ה "ונשלמה פרים – שפתינו", בזמן שלא יהיה ניתן להקריב קרבנות, ויקראו את פרשת הקרבנות כפי שכתובות התורה, או אז, מעלה עלינו כאילו הקרבנום בפועל ממש!, הרי שבשבת הקרובה יהיה לנו הזכות לקרוא את קרבנות כל המועדים, והשפע הטמון בהם יושפע עלינו לחסד ורחמים מאיתו יתברך.

הרב מנחם וייס בחיזוק לפרשת פנחס. צפו

(צילום: ungvar/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך