מסר לאולפן
מאת לויוני-YL - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74131981

חדשות

הגר"ש בעדני: "ללכת בלי מסיכה זה זלזול בדיני נפשות - אין שום היתר לזה"

בשל העלייה הדרמטית בתחלואה, התכנסו אמש רבני בני ברק להורות על שורה של החלטות ביניהן הגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת ל-40. הגר"ש בעדני: "ללכת בלי מסיכה זה זלזול בדיני נפשות ואין שום היתר לזה". "התורה הקדושה חוששת" האם הציבור אינו מבין שח"ו אנו צועדים למקום זה?

   
מאת לויוני-YL - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74131981
אא

בשל העלייה הדרמטית בתחלואה, התכנסו אמש רבני בני ברק להורות על שורה של החלטות ביניהן הגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת ל-40. הגר"ש בעדני: "ללכת בלי מסיכה זה זלזול בדיני נפשות ואין שום היתר לזה".

את הכינוס פתח חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני שדיבר על חומרת המצב. "בא אלי הורה ואמר כי בישיבה של בנו הורו שאפשר לשבת בשיעור ללא מסכה, אמרתי לו באופן ברור: אתה חייב להוציא את בנך מהישיבה.

זה זלזול בדיני נפשות ואין שום היתר לזה. שמעתי על יהודי ירא שמים שנטל סנדקאות אך ללא מסכה, מי יכול להתיר דבר כזה? מי יכול להקל בדיני נפשות? הלא דאורייתא הוא! הוא אינו חושש? אבל התורה הקדושה חוששת".

ראש ישיבת אורחות תורה, הגאון רבי  ברוך דיסקין הוסיף, "באנו הנה לזעוק. אנשים צריכים לדעת שכל מי שהולך ללא מסכה זו אחריות על כל עולם התורה. אנו מגיעים ח"ו למצב שנצטרך לסגור את כל מוסדות התורה ובתי הכנסיות, האם הציבור אינו מבין שח"ו אנו צועדים למקום זה?

יהודי אחד המזלזל שיידע בנפשו כי זו אחריות על כל עולם התורה, על בתי מדרשות, תלמודי תורה וישיבות, מי יכול לקחת על כתפיו אסון כזה? על זה התכנסנו היום לומר דבר זה שייך לכל יהודי מאמין איזה היתר או אמירת 'שלום עלי נפשי' שייך בזה? "צריך לדעת כי כאשר ח"ו נגיע למצב של סגר, ייתכן שלא נוכל להתנגד כי יהיה זה אכן מצב של פיקוח נפש. ח"ו אנו בידינו יכולים להביא על עצמנו מצב כזה".

רב העיר, הרב חיים יצחק אייזיק לנדא דיבר על חובת הזהירות בבתי המדרש. "אנשים לפעמים חשים רפיון, אך צריך לדעת שקולא בזה היא איום על הכלל, על בתי המדרשות".

הרב שבח צבי רוזנבלט רב העיר הרחיב על חובת האחריות. "יחד עם חובת התפילה הראויה לשעה זו כאשר ישראל נתונים בצרה, צריך לדעת שאין מקום להקל בדברים אלו ובתקנות, מסכה בוודאי קשה ואינה נוחה, אך הינה מגדרי שמירת הגוף ואין מי שיוכל להקל בזה. המקל בזה הוא אחראי באופן ברור להכניס אחרים לבידוד וכל הנזק הנורא הנגרם בזה לגוף ונפש, הכל שייך לאותו אדם בזלזול שלו".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך