הקורונה: סערת מצוות ברית המילה: הרב אשר וייס (צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

סערה בצרפת בעקבות השמועות: הפוסק מבהיר: "חלילה מלבטל מצוות מילה"

סערה פרצה בצרפת לאחר פרסום פסק שגוי מהפוסק הגאון רבי אשר וייס, לפיו יש לבטל בתקופה זו את מצוות ברית המילה. במכתב חריף שהוציא הרב הוא הבהיר: "חלילה מלבטל מצוות מילה"

   
הקורונה: סערת מצוות ברית המילה: הרב אשר וייס (צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

סערה פרצה בצרפת לאחר פרסום פסק שגוי מהפוסק הגאון רבי אשר וייס, לפיו יש לבטל בתקופה זו את מצוות ברית המילה. במכתב חריף שהוציא הרב הוא הבהיר: "חלילה מלבטל מצוות מילה".

במכתבו כותב הגאון רבי אשר וייס "בעניין מה שפורסם בשמי הוראה לרבני צרפת לבטל מצוות מילה מחשש מגיפת הקורונה, כבר נתברר שאף שלטונות המדינה לא דרשו זאת וחס ושלום לא תהיה כזאת בישראל".

עוד כתב הרב: "וכבר פסקתי לרבנים ומוהלים בצרפת, ארצות הברית דרום אמריקה, ובכל אתר ואתר שחלילה לבטל מצוות מילה, אלפים ורבבות כבר נימולו בתקופה זו ואין פרץ ואין צווחה, ושומר מצווה לא ידע דבר רע".

השמועות על ההוראה לבטל את מצוות ברית המילה התבססו בין היתר על פסק הלכה, שהוציא הגאון רבי אשר וייס, שקבע כי במדינות שבהן הממשלה אוסרת על עריכת ברית מילה בעת הזו, על הקהילה היהודית במקום לקבל את האיסור.

רבים בקרב הקהילות היהודיות טוענים כי הפסיקה של הרב וייס הייתה מבוססת על מידע לא מדויק שהובא בפניו, לפיו ממשלת צרפת אסרה לערוך בריתות במדינה. הטענה היא כי מידע זה אינו מדויק משום שהממשלה הצרפתית לחצה על הרבנים בצרפת, אך מעולם לא אסרה לקיים ברית בעת הזו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך