מסר לאולפן
הרב יהודה גראמי (צילום: הטלוויזיה הממלכתית של איראן)
הרב יהודה גראמי (צילום: הטלוויזיה הממלכתית של איראן)

חדשות

רבה של איראן בראיון נדיר: "יש לנו חופש דת מוחלט – כל בתי הכנסת פתוחים"

המנהיג הרוחני של אלפי היהודים המתגוררים באיראן הרב יהודה גרמי, שיבח את מפקד כוח קודס, שבביתו ביקר לאחר שחוסל על ידי ארה"ב. הרב גרמי אמר כי סולימאני "הפגין גבורה יוצאת דופן" במלחמותיה של איראן, ותקף את הציונות: "לממשלה בישראל לא אכפת מהיהדות"

   
הרב יהודה גראמי (צילום: הטלוויזיה הממלכתית של איראן)
הרב יהודה גראמי (צילום: הטלוויזיה הממלכתית של איראן)
אא

המנהיג הרוחני של אלפי היהודים המתגוררים באיראן הרב יהודה גרמי, שיבח את מפקד כוח קודס, שבביתו ביקר לאחר שחוסל על ידי ארה"ב. הרב גרמי אמר כי סולימאני "הפגין גבורה יוצאת דופן" במלחמותיה של איראן, ותקף את הציונות: "לממשלה בישראל לא אכפת מהיהדות".

בתחילת הראיון הסביר הרב: "יש לנו חופש דת מוחלט. כל בתי הכנסת פתוחים ומתקיימים בהם שיעורי תורה. יש לנו מוסדות חינוך מפוארים, הכוללים, בתי ספר, תלמודי תורה, ישיבות וחטיבות ביניים".

"באיראן", הוסיף גרמי, "יש ליהודים במדינה ביטחון אישי גבוה, והאוכלוסייה הערבית לא עוינת את היהודים, אלא להפך - היא ממש ידידותית".

הרב גראמי טען כי מצבם של היהודים במדינה טוב, אך הודה בחצי פה כי ישנה בעיה להסתובב עם כיפה ברחוב, זאת למרות שטען כי הדבר אינו מסוכן. הוא פתח ואמר כי "אתה יכול להסתובב עם כיפה, ויש כאלו, אבל זה פשוט מושך תשומת לב. מכיוון שמדובר באקט יוצא דופן וזה יכול להפוך ללא נעים. עם זאת, זה לא מהווה סכנה לאדם. תחושת הביטחון של היהודים מצויינת ואנחנו לא מרגישים מאויימים בדרך כלשהי".

לא זאת ועוד, אלא שהרב גראמי טען כי מצבם יותר בטוח מאשר היהודים באירופה. "לשכננו המוסלמים יש כבוד רב כלפינו. שלא כמו באירופה, למשל, אין לנו שומרים מחוץ לבתי כנסת. כמובן שלפעמים אנו נתקלים באנטישמיים, אבל זה נכון בכל מקום. באיראן אין תופעה של התקפות מאורגנות על יהודים", אמר.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך