האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו|(באדיבות המצלם)

חדשות

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שלח ברכה מיוחדת למלך מרוקו, מוחמד השישי, וזאת עקב טיפול רפואי מורכב שנאצלץ לעבור המלך. הרב פינטו נזכר בסבו שהיה עושה קידוש בליל שבת והיה מברך את המלך: "אחרי קידוש היו עומדים ומברכים את המלך" מדוע היו עושים זאת? הרב מסביר וממשיך בברכתו המיוחדת למלך מרוקו. צפו

   
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו
האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו|(באדיבות המצלם)
אא

תפילת רבים וברכת המלך

הן ק-ל כביר לא ימאס תפילת רביםהתפילות והלימוד לרפואת האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, התקבלו וביום חמישי מסר כבוד הרב את שיעורו הקבוע מחדשבפתיחת השיעור נשא הרב דברי ברכה מיוחדים למלך מוחמד השישי – מלך ה"מלכות של חסד" וברכת רפואה וחיים עקב טיפול רפואי מורכב שעבר המלך.

האדמו"ר בדבריו בעדויות מזקנו ה"בבא מאיר" על הכבוד שרחשו צדיקי מרוקו לבית המלוכה "על יהודי שגדל במרוקו לא שוכח בליבו את חסדיה של הארץ הזאת ושל מלכיה שהם אנשי חסד ולב טוב המלך הוא של המלכות של מרוקו, מלכות שנשארה חקוקה בנפשם ובנשמתם וברוחם של כל יהודי שיצא ממרוקו, כי נשמתם ומחשבתם עדיין במדינה שבה הם היו במשך שנים רבות".

בשבועות האחרונים, נערכו תפילות רבות לרפואת גאב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאישהו פינטו, עקב חולשה ויסורים מהם סבל, כאשר גם בערוץ 2000 נערך שידור מיוחד לכבוד הרב בתוכנית 'מצב הרוח' של יש דריקס, כאשר בתוכנית התארח תלמידו של האדמו"ר הרב חיים אלוש, כשמאזינים רבים מתקשרים לקבל על עצמם קבלות טובות לרפואת האדמו"ר.

ב"ה התפילות הועילו, כאשר בליל ערב שבת קודש פרשת "בלק", התחזק האדמו"ר ומסר שיעור ששודר לעיני מאות אלפי צופים בכל העולם, והועבר באתרי היהדות הגדולים בעולם.
את השיעור  פתח הרב בדברי שבח וברכה למלך מוחמד השישי. דבריו עוררו את ההמונים, להכיר במלכות של חסד.בין דבריו אמר הרב: "יש אלפיים שנה של תורה במרוקו, אלפיים שנה של חסד, מלך מרוקו הוא מלכות של חסד, מלכות שנתנה ליהודים כל דבר בשוויון גדול, באהבה גדולה, מלכות של טוב. המלך הוא אדם מרומם מעם, אנחנו מכירים ויודעים סיפורים על הצניעות והענווה והמיוחדות שבו, רק למשל סיפר לנו אדם פשוט שהוא נגן רחוב כיצד המלך עבר לידו באחד הימים והתעניין לשלומו. כאשר התברר לו מצבו, המלך אסף אות ודאג לו ולכל צרכיו, מעשים כאלה ואחרים ישנם על המלך, מלך של חסד ורחמים.

באוזניהם של רבבות משתפי השיעור בירך הרב ואמר: "ה' יברכו בבריאות, יאריך ימים והארץ הזאת תמשיך להיות ארץ של טוב ארץ של ברכה, זו ארץ שהאבות הקדושים שלנו חיו וגדלו בה, ובה למדו תורה הם מצאו מקום שמרגישים בו דבקות בה', ארץ עם מורשת גדולה שיש הרבה מה ללמוד ולקחת ממנה ולשאוב רבים".

אני אומר את דברי בשם  כל היהודים שיצאו ממרוקו שזוכרים, עודני זוכר כילד קטן איך סבותי הקדושים הבבא סאלי והבבא מאיר זיע"א, היו עושים קידוש בליל שבת ועומדים ומברכים את המלך, באחד הפעמים שאל אחד התלמידים: שאל את מור זקני, מדוע הנך מזכיר את המלך הלא אתה כבר נמצא בארץ ישראל,  אמר לו זקני, שאפילו שהם עלו לארץ הקודש, הרי שהחסד והטוב וכל מה שהיה במרוקו נשאר אתנו והלך אתנו משם לארץ ישראל, כל הכוח והמיוחדות.

יש בקדמונים שאמרו שכל העם הוא בלב המלך, כי כל המדינה, כל העם זה כוח שנובע מלב המלך, וכשיש מלך שכזה מלך שליבו לב של חסד ורחמים מלך שהוא טוב לזולת וטוב לעולם, כשיש לו את הכוח והרצון להשפיע טוב לעולם, הרי שזה משפיע על כל העם.

הקב"ה, יחזקו ירוממו וישמור אותו את ב"ב, יתן לו כול טוב ובריאות ושמחה ימשיך ממלכתו עד מאה ועשרים שיהיה בריא, בשמחה בנחת ובכל הטוב.

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו. צפו

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו|(באדיבות המצלם)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך