מסר לאולפן
הדוגמן דור חדד שחזר בתשובה
הדוגמן דור חדד שחזר בתשובה

הדוגמן שהפך את המדינה: "עולם הזוהר עולם השקר ניצול אפליות קנאה ושקרים"

הדוגמן דור חדד שהיה כוכב עולה, קיבל הצעות מגוונות, שמות, מותגים גדולים בארץ ובעולם וסירב להם בשביל בורא עולם! דור התראיין לתוכניתו של ישי דריקס, 'מצב הרוח' (כל יום בין 14:00-16:00, בערוץ 2000) מה הוא עושה כיום? ומי זאת אסיה? האזינו והתחזקו!

   
הדוגמן דור חדד שחזר בתשובה
הדוגמן דור חדד שחזר בתשובה
אא

בימים אלה שהקורונה משחקת תפקיד חזק בחוץ, אנו נמצאים בבית ומחפשים לעצמנו פתרון שיעצור את המגפה הקשה. אחרי שהחלטתי לפרסם את הסיפור הבא הבנתי במה כן אפשר להתחזק בזמן כה לחוץ ובזמן שהצד השני זקוק לו מכל.

 זהו סיפור אהבה שמתחיל בטרגדיות ומסתיים במתיקות

יוני 1992 בעיר מוסקבה נולדת אסיה לאמה אירנה, יהודיה ממוצא רוסי שנישאה בנישואים אזרחים לבעל ממוצא דרוזי, בת יחידה לזוג אשר אהבתם הייתה אהבה אסורה לגמרי, אירנה חוותה בילדותה אנטישמיות קשה בבית הספר בו למדה כאשר מידי יום היו מקללים ונוהגים כלפיה באלימות קשה עקב היותה יהודיה ובשל המגן דוד אותו ענדה על צווארה."זה בשל עצמו סיפור מעניין".

מרגע שהתבשרה אירנה כי היא מעוברת, חשבה בליבה להפיל את העובר. אירנה דאגה בליבה איך תגדל את התינוקת, מציאות שלא הותירה לה ברירה אלא לבצע הפלה.
באותם ימים התבשרה אירנה כי אמה הנמצאת במוסקבה חלתה ובאותו רגע נגוזו תוכניותיה של אירנה  להפיל את העובר.

והנה מגיע חודש השישי להריונה ומתחילים צירים לא מובנים ובשעה טובה נולדת אסיה פאר. מספר חודשים לאחר מכן אמא של אירנה נפטרה והם מחליטים לעלות לארץ ישראל ולהתגורר בעיר כרמיאל.
מספר שנים לאחר מכן האב עוזב את הבית והסבתא רבא נשלחת לבית אבות.

הקשר בין האמא לבת הולך ונהיה מורכב יותר, כאשר אסיה מגיעה לגיל 12 היא מחליטה לברוח מהבית ומגיעה לפנימייה בעיר נתניה. חודש לאחר מכן מתגלה אצל אירנה מחלת הסרטן ומספר שבועות בודדים לאחר מכן היא נפטרת וכך אסיה נשארת יתומה מאם, ובקשר דל מאוד עם האב, היחידה שנשארה לה בחיים הייתה הסבתא רבא.

באותה תקופה אסיה עמדה בצומת דרכים, האם לקחת את עצמה בידיים ולהצליח כנגד כל הסיכויים, או לצאת לרחובות כמו לא מעט נערים ונערות שהיא הכירה באותה תקופה אשר החיים לא האירו להם פנים והיא בוחרת להילחם, להילחם על חייה ולשמש דוגמא ומודל לכל אותם נערים ונערות על לקיחת אחריות והחלטות בחיים.

הפנימייה אליה הגיעה אסיה חודש לפני פטירת אימה, הייתה שם לעזרתה חיזקה אותה ונתנה לה כלים להתמודדות, וכך היא סיימה תיכון עם תעודת בגרות מדהימה וארגז כלים גדול. עם סיום התיכון היא מחליטה ללכת למכינה קדם צבאית. ואז מגיע המשבר הבא, טלטלה שלא יודעת מעצור, מספר חודשים לפני הגיוס סבתא רבא שלה, בעצם שארית המשפחה האחרונה שלה, נפטרת ומתחילה ההתמודדות שלה ללא משפחה כלל.

היא מחליטה שהיא רוצה להגיע רחוק ככל הניתן, כמה שיותר קרבי ומבקשת ממפקדיה גיבוש ליחידת המסתערבים של מג"ב, לאחר התעקשות רבה היא צולחת ומקבלת את מבוקשה ומסיימת את הגיבוש אך לא עוברת אותו ומתגייסת כלוחמת ומפקדת למשמר הגבול.

את היהדות היא פוגשת דווקא לאחר שירותה הצבאי, כאשר היא נמצאת בחיפוש עצמי להבין מה טוב לה. באותה העת הייתה במיונים כסוכנת למשרד הביטחון, במטרה להגיע גם שם רחוק ככל הניתן. אך השילוב בין התהליך אותו עברה לחיים כסוכנת נראו לה מורכבים והיא משנה מסלול, זאת לאחר התייעצות עם מנהל הפנימייה בה גדלה, המייעץ לה ללחום עבור ילדים כמו שלחמו למענה.

דור חדד, גדל בעיר בת ים, בן למשפחה מפורקת וסיפור בפני עצמו, הוריו התגרשו כאשר היה בן שבועיים בלבד ואמו כלביאה גידלה אותו ואת שני אחיו לבד.

כשהיה דור בן שבע כמעט איבד את חייו בעת רכיבה על סקייטבורד. כילד חסר ביטחון חלומו הגדול ביותר היה להיות מפורסם, בעקבות קשיים כלכליים בבית, נבצר ממנו להיות בקבוצת כדורגל והוא מוצא את עצמו בגיל חמש עשרה בלבד הולך לאודישנים של חברות אופנה.

לאחר לא מעט קשיים ואכזבות בדרך הוא מתקבל ובכל המרץ מתחיל להתאמן. מספר שבועות לאחר מכן הוא כבר מוצא את עצמו על אוטובוסים, עיתונים ושלטי חוצות. השיא מבחינתו היה שחברת הפאר הבינלאומית "רוברטו קוואלי" פנתה אליו וביקשה ממנו להיות פרזנטור משנה שלהם.

דור אומנם לא זכה לתמיכה מלאה מאביו בשל חסרונו בבית, אך זכה לתמיכה מסבו שהיה לו לאב וסב כאחד. עם גיוסו של דור הוא מתבשר כי סבו נפטר מה שגורם לו לעשות מהפך בתפיסת עולמו היהודי וכך הוא מתחיל את תהליך התשובה האישי שלו, הוא מוותר על עולם הדוגמנות ומחליט להתרכז בהתחזקות, אבל לא מוותר על גיוס משמעותי ומתקבל ליחידה מובחרת בצה"ל.

שוב פוקדת אותו טלטלה ומספר חודשים לאחר מכן הוא נפצע ונאלץ לסיים את המסלול לא כפי שציפה. את המציאות הזו הוא ממנף כדי לעזור לכל חבר ככל הניתן ללא הבדלי דת, גזע ומין עד שמגיע רגע השחרור מצה"ל אך לא מחיי העשייה והתרומה לציבור. לאחר שדור משתחרר, כל חלומו הוא להקים משפחה המושתתת על חסד ונתינה.


ערב אחד הוא קורא פוסט בפייסבוק על אישה מדרום תל אביב שהמצב הסוציו אקונומי שלה איום ונורא שכל ביתה ניזוק מהגשם והרטיבות, מה שגרם לה לחסימת ריאות, דור חדד יוצר קשר עם מפרסמת הפוסט.

הם נפגשים בשכונת התקווה בביתה של אותה אישה, הלב נצבט, מראות קשים, "לא יאומן שאישה ערירית חיה בתנאים כאלו ומחוסר ברירה ישנה במטבח", הם לוקחים מידות של הבית ומתכננים איך לעזור לה.

תתפלאו או לא מפרסמת הפוסט היא אסיה פאר, "בחצי מבט של דור על אסיה" מספר לנו שרגע לפני שהם יוצאים מדירתה של האישה, אסיה מניחה מאה שקלים מתחת לכרית שלה, דור לא מאמין למראה עיניו ושם את העשרים השקלים האחרונים שהיו לו בארנק, עד מאה ועשרים כבר אמרתי?

דור מחזיר את אסיה לביתה ואומר לה שאהב מאוד לראות את החסד שלה ושואל האם היא פנויה, אסיה עונה בחיוב וכך מתחיל המסע המשותף שלהם. את הדייט הראשון שלהם החליטו לעשות בהילולת הבבא סאלי בנתיבות, ולגייס כספים לשיפוץ ביתה של אותה אישה.דור ואסיה מספרים לנו שכל מי שעבר לידם נרתם למקרה ותרם, ביניהם אשכנזים וספרדים, חילונים וחרדים, דתיים ומסורתיים ממש כולם פשוט - אהבת ישראל! וכך הם זכו לסייע לאותה אישה לשפץ את ביתה וגם לסייע לה בחתונתה מספר חודשים לאחר מכן.

ארבעים ימים לאחר היכרותם דור מחליט לבקש את ידה של אסיה ולאחר מספר חודשים הם נישאו, רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן היה הרב שחיתן אותם, סיפר את סיפורם בחופה ובירך את כל הרווקים והרווקות לבנות את ביתם על חסד ונתינה.כיום דור עוסק כיועץ בגיוס תרומות ומשאבים לעמותות ומעביר שיחות והרצאות לבני נוער בהקניית ערכים ומידות. אסיה עוסקת כרכזת לנערות בסיכון באותה הפנימייה בה גדלה. הם נשואים שלוש וחצי שנים ולהם שני ילדים - אותם מחנכים על ערכים אלו.

בואו נתחזק בחסד ובנתינה כלפי הזולת ורק כך נוכל ביחד לנצח את הקורונה!

האזינו לראיון המלא

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך