מסר לאולפן
הרב חיים קנייבסקי (באדיבות המצלם)
הרב חיים קנייבסקי (באדיבות המצלם)

מדהים: זו הסגולה שנתן הגר"ח להעלמת הגידול

סיפור מצמרר התפרסם בימים אלו ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי. היהודי מארה"ב חשב שיש לו גידול בראש אבל מרן התעקש: "הכל שטויות, תלמד 50 דפי גמרא ביום". ואכן, הגידול נעלם כלא היה

   
הרב חיים קנייבסקי (באדיבות המצלם)
הרב חיים קנייבסקי (באדיבות המצלם)
אא

סיפור מצמרר התפרסם בימים אלו ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי. היהודי מארה"ב חשב שיש לו גידול בראש אבל מרן התעקש: "הכל שטויות, תלמד 50 דפי גמרא ביום". ואכן, הגידול נעלם כלא היה.

הצלם דוד זר הנחשב למקורב בבית מרן שר התורה סיפר את הסיפור מכלי ראשון. וכה דבריו: "היה יהודי מאוד חשוב בניו ג'רזי פגשתי אותו כשהוא ממתין להיכנס לרב קנייבסקי".

 

זר ממשיך ומספר: "הוא היה מבוהל מאוד.  אמר לי שנחת בישראל במיוחד בשביל מרן הרב קנייבסקי, אחרי שהיה לו כאבי ראש נוראיים, הרופאים  אמרו לו שיש לו גידול בראש וחייבים לפתוח לו את הראש ולהוציא לו את הגידול בניתוח מורכב ומסובך".

"היהודי אמר לי כי הוא לא עושה כלום בלי מרן שר התורה. הוא ניגש אל הרב ואמר לרב. אמר לו הרב קנייבסקי: "הם מדברים שטויות! תקבל על עצמך 50 דפי גמרא ללמוד ביום ולא יהיה לך כלום".

היהודי השיב למרן: "חמישים דפים? זה כמעט בלתי אפשרי". הרב אמר לו: "מאה דפים זה הרבה, חמישים דפים זה קצת".

ואכן, היהודי קיבל על עצמו בפני הרב קנייבסקי ללמוד 50 דפי גמרא ביום.

זר מסיים את הסיפור כשדמעות בעיניו: "אחרי שבוע וחצי הוא הגיע שוב לישראל ויצר איתי קשר. הוא נכנס לרב עם דמעות בעיניים. הרופאים אמרו לו שהיה להם טעות באבחנה בגידול וזה סך הכל דלקת שתעבור לו בתוך כמה ימים".

בהיבט אישי אומר זר: "תחשוב אם אותו בן אדם לא היה בא שואל את הרב, היו פותחים לו את הראש, אתה רואה את הכוח של התורה".

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך