מסר לאולפן
הרב דוד יוסף תוקף את המקובלים המזוייפים (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חבר מועצת החכמים במתקפה: "עמי ארצות גמורים בין לילה נהיו מקובלים רמאים"

הגאון רבי דוד יוסף חבר מועצת חכמי התורה יצא באזהרה מפני אותם מקובלים עמי ארצות, ש"בתוך לילה נהיו מקובלים". לדברי הרב יוסף: "צריך להיזהר מאוד מאלו שמרמים  והם בכלל עמי הארצות גמורים".

   
הרב דוד יוסף תוקף את המקובלים המזוייפים (צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הגאון רבי דוד יוסף חבר מועצת חכמי התורה יצא באזהרה מפני אותם מקובלים עמי ארצות, ש"בתוך לילה נהיו מקובלים". לדברי הרב יוסף: "צריך להיזהר מאוד מאלו שמרמים  והם בכלל עמי הארצות גמורים".

בפתח דבריו הרחיב על אותו האיש – שבתאי צבי. ואמר: "היה גאון אחד רבי משה חגיז היה ירא שמים גדול ולחם את מלחמות התורה. היה בנו של רבי יעקב חגיז בעל ההלכות קטנות. הייתה בתקופה שלו תקופה מסובכת. בדור קודם היה שבתאי צבי זה היה אסון נורא לעם ישראל. בתקופה ההיא אנשים אהבו ללמוד קבלה, היו שלמדו קבלה בלי לדעת הלכות ותורה כמו שצריך. הם למדו קבלה בצורה משובשת".

"הייתה קהילה יהודית קטנה בעזה יהודי אחד שם למד קבלה בצורה אמיתית. קראו לו נתן העזתי. והוא טען ששבתאי צבי הוא משיח. היו קהילות שסילקו אותו בבושת פנים והיו קהילות שאנשים היו אוהדים אותו".

"הוא היה יפה תואר והיה לו קול נעים שלא היה כמותו. שהוא היה מתחיל לשיר שירי רגש היה אומר פיוטים, היה אומר את זה במנגינה שאנשים היו משתתקים ורתוקים לגמרי אליו. הוא דיבר על מופתים כמעט הכל היה שטויות".

"הוא הגיע לאיזמיר. בעל הראש יוסף היה נגדו וסילק את שבתאי צבי. בעל הכנסת הגדולה היה הרב אחרי זה והתנגד לו גם. היה בביהכנ"ס בשבת ואז הגיע שבתאי צבי וחבורתו . בעל הכנסת הגדולה ציווה לנעול את הדלתות ביום שבת ולא לתת לו להיכנס. הוא צעק על הכנסת הגדולה וביזה אותו. הקהל שאהד אותו הלך והתרבה".

"בעל הכנסת הגדולה היה לו פחד לדבר נגדו מחשש שירצחו אותו נפש. הגיעה השמועה לכל מיני קהילות, והרבה האמינו שמשיח בא".

"זה היה אחרי תקופה של פרעות נוראות אז נהרגו מאות אלפי יהודים באירופה. עם ישראל היו אומרים שזה זמן שמשיח צריך לבוא".

הרב יוסף הוסיף לספר כי "לבסוף הוא ראה את הסולטן והודיע לו שהוא מתאסלם. מיד אחרי שהודיע שהוא מתאסלם חלק מהחסידים שלו פתחו את העיניים סוף סוף. הוא דחה את יום כיפורים. איום ונורא מה שהוא עשה".

"הכל לא עזר, אנשים המשיכו ללכת אחריו. חגגו בתשעה באב באיזמיר ובקהילות היהודיות. אחרי שהוא התאסלם חלק עזבו אותו חלק נשארו אתו. נתן העזתי הבטיח שהוא עוזב אותו, אבל הדבר המשונה שקרה היו אלפי יהודים שנשארו באמונה בשבתאי צבי".

"הוא מת בבית סוהר ביום כיפור קברו אותו אצל המוסלמים".

הגאון הרב יוסף עבר להזהיר והתריע: "תורת הקבלה היא עצומה וגדולה אבל צריך להיות מקובל אמיתי. לחיות בפרישות מהעולם הזה וללמוד קבלה בצורה נכונה וישרה כמו שצריך כמו המסורת דור אחרי דור וכמובן הוא שומר תורה ומצווה ויודע הלכה. אי אפשר לדעת קבלה בלי לדעת ש"ס".

"יש מקובלים אמיתיים ברוך השם. צריכים מאוד להיזהר מהאלו שהם מזויפים. כתוב הרוצה לשקר ירחיק עדותו. אם אחד יבוא ויגיד שבעוד מאה שנה יהיה כך וכך, אנשים יכולים להאמין. שבן אדם מדבר על קבלה, אנחנו לא יודעים קבלה הציבור לא יודע, וככה אפשר לרמות את האנשים. כשאתה אומר פסק הלכה אז יכולים לבדוק אותך. לצעינו בנושא של קבלה אחד היה עם הארץ בתוך לילה נהיה מקובל"..

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך