הרב יאשיהו פינטו בבשורה משמחת: "בקרוב יפתחו השערים"
הרב יאשיהו פינטו (צילום: י פרץ)

חדשות

הרב יאשיהו פינטו בבשורה משמחת: "בקרוב יפתחו השערים"

ממקום מושבו במרקש שבמרוקו, קרא גאב"ד מרוקו רבי יאשיהו פינטו שליט"א להמשיך ולחזק את בתי המדרש של קהילות שובה ישראל ברחבי העולם. בבשורה משמחת לבחורי ישיבות ואברכים מרחבי העולם הודיע האדמו"ר על הקמת מרכז תורני חדש במרקש. המרכז יכלול ישיבה, כולל אברכים, מדרשה ומרכז תורני אליו יגיעו תלמידים מכל רחבי העולם. בימים אלו החל הרישום לישיבה ולכל מי שחפץ לקחת חלק בהחזרת עטרה ליושנה.

   
הרב יאשיהו פינטו בבשורה משמחת: "בקרוב יפתחו השערים"
הרב יאשיהו פינטו (צילום: י פרץ)
אא

בשורה טובה לכל מבקש ה', נשמעה בשיעוריו של האדמו" רבי יאשיהו פינטו שליט"א, שבישר על הערכות להקמת ישיבה גדולה במרקש, כשהתקוה היא שבע"ה בקרוב יפתחו השערים, וניתן יהיה להגיע למרוקו, ולהצטרף לקול התורה שיחזור וימלא את מרקש, שהיתה עיר גדולה לתורה וליראה בימי עבר.
האדמו"ר הרב פינטו הדגיש כי בכוונתו להיות בע"ה בישיבה במשך שעות רבות בכל יום, כשהישיבה תנחיל את דרכה של קהילת קודש "שובה ישראל",  שכבר העמידה אלפי תלמידים, לאותם בני ישיבה, במטרה ליצוק בהם, רוח של תורה ויראה.

בשיעורו אמר הרב כי הישיבה החדשה, תהפוך ל"יהלום שבכתר", בין עשרות בתי המדרש של "שובה ישראל", וכי הקמת הישיבה עומדת בראש מעיניו, ובתקוה שבתוך זמן לא רב, יפתחו שערי המדינות והמטוסים הראשונים שיצאו לנסיעות אזרחיות, יכללו בתוכם את הטיסות המיוחדות של בחורים, שמחפשים את השקיעות ברוחניות, וההתנתקות מחיי חומר, תוך שהם הופכים לבני עליה מיוחדים.
הקמת מרכז רוחני גדול ומיוחד בעיר מרקש, היא חזון יחודי, כשהרב פינטו מבשר על רכישת מבנה גדול ומכובד שבו תשוכן הישיבה על שלל אגפיה, כשהתוכנית היא להעמיד במקום בית מדרש המיועד לכמאתיים תלמידים, בהם אברכים שיקבלו מקום מגורים במקום, וכמאה וחמישים בחורים, שיגיעו למקום מרחבי העולם.

יצויין כי המיזם זוכה לברכת בית המלוכה, שכן מלכות מרוקו היא מלכות של חסד מלך מרוקו נוטה חסד ורחמים כלפי בני הקהילה היהודית בארצו, והם חשים קרובים לארמון המלוכה, ומזכירים את המלך בתפילה לברכה מידי שבת בשבתו, היחסים החמים שבין בית המלוכה לקהילה, מתבטאים גם בביקורי יהודים מכל העולם, שבאים למדינה בה צמחו במשך למעלה מאלף שנה, גדולי חכמי ישראל, הויזה לביקור במרוקו ניתנת בדרך קלה ומהירה, כאשר גם במקרה זה של הגעת בחורים לישיבה, יסודרו עניני האשרה והויזה על ידי קהילת שובה ישראל, ובאישור הממלכה, שמקבלת בזרועות פתוחות את ההתפתחות.

בשבוע האחרון התקשרו רבים כדי להצטרף לרשימת הממתינים לרגע בו הישיבה תפתח בע"ה את שעריה, ישיבה שתצטרף לאחותה הותיקיה, ישיבת "שובה ישראל", הנמצאת בקזבלנקה, שהוקמה לפני כשנה.

בישיבה שבקזבלנקה, נמצאים תלמידים שהגיעו מהארץ ומארה"ב, כאשר מתוך התלמידים שמחונכים בדרך של "שובה ישראל", הוכשרה קבוצת תלמידים להיות שוחטים, ולספק בשר מהודר ליהודי מרוקו, כאשר במהלך הפסח האחרון ולאור הסגר בו היתה שרויה הקהילה היהודית,  יצא הרב פינטו עצמו עם תלמידיו לשחיטה מיוחדת ומהודרת, שהוא נוטל על עצמו לשלוח בשר לכל המשפחות היהודיות, שנזקקו לסיוע בימים הקשים.

אמור על פי הכרזת הרב, החל בימים אלו הרישום לישיבה החדשה, כשבחורים ואברכים מכל רחבי העולם, המעונינים לקחת חלק בהקמתה של ישיבה כה חשובה שעתידה להחזיר עטרת יהדות מרוקו ליושנה, מוזמנים לפנות ולהרשם לקראת הימים שיבואו בהם ניתן יהיה לצאת בטיסה אל העיר מרקש שבמרוקו.

ישיבתו החדשה של הרב יאשיהו פינטו במרקש שבמרוקו

הרב יאשיהו פינטו: "השיבה ימינו כקדם" צפו >>>

הרב יאשיהו פינטו (צילום: י פרץ)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך