מסר לאולפן
גדולי ישראל במכתב מיוחד - הרב גרשון אדלשטיין (באדיבות המצלם)

גדולי ישראל במכתב מיוחד: "עדיין קיים חשש סכנה"

גדולי ישראל מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ומרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז' יצאו הבוקר (חמישי) במכתב מיוחד בו הם קראו לפתוח את כל הישיבות, תלמודי התורה והכוללים תוך הקפדה ושמירה על כללי הבריאות הנצרכים

   
גדולי ישראל במכתב מיוחד - הרב גרשון אדלשטיין (באדיבות המצלם)
אא

גדולי ישראל מרן שר התורה הגאון הרב חיים קנייבסקי ומרן הגאון הרב גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז' יצאו הבוקר (חמישי) במכתב מיוחד בו הם קראו לפתוח את כל הישיבות, תלמודי התורה והכוללים תוך הקפדה ושמירה על כללי הבריאות הנצרכים.

הרבנים הדגישו במכתבם כי "עדיין קיים חשש סכנה בהתקבצות אנשים ללא גדרים וכללי זהירות".

באשר לתפילה בבתי הכנסת כתבו גדולי התורה: "בתי הכנסיות – יפתחו לתפילות ושיעורי תורה עם משתתפים קבועים ולא יותר מחמישים משתתפים, עם שמירת המרחק ויתר כללי הזהירות הידועים (חבישת מסיכה, ניקיון וכו'). חובה שבכל בית כנסת ימונה אחראי לשמירת כללי הזהירות. בתי המדרשות שאינם יכולים להסדיר את כללי הזהירות במהלך היום כולו יפתחו שעריהם רק לתפילות ולא ללימוד ושיעורים".

על הלימוד בכוללים נכתב כי האברכים  "ילמדו בקבוצה של עד חמישים לומדים במקום אחד עם אחראי ממונה על שמירת המרחק ויתר כללי הזהירות הידועים (חבישת מסיכה, ניקיון וכו'). במקומות גדולים ניתן לקיים קבוצות נוספות של עד חמישים לומדים ע"י הפרדה קבועה. במקומות קטנים יש להפחית מחמישים שיוכלו לשמור הכללים. אולם עדיין א"א ליתן כללים כמה יכול כל אברך ללמוד, ולכן האחריות הגדולה תהיה מוטלת על האברכים עצמם".

"בישיבות הקדושות אפשר ללמוד בקבוצות של עד חמישים תלמידים, ועל הנהלת הישיבות לדאוג לשמירת המרחק ויתר כללי הזהירות הידועים (חבישת מסיכה, ניקיון וכו') ולממונה ע"כ. ובמקומות גדולים ניתן לקיים קבוצות נוספות של עד חמישים לומדים ע"י הפרדה קבועה. איסור מוחלט לפתוח ישיבות עם חדר אוכל ופנימיות שלא עפ"י המתווה המאושר. והישיבות שזכו לנהוג עפ"י המתווה המאושר יתייעצו לגבי ההמשך עם הממונים על האפשרות הנ"ל".

"בישיבות לצעירים – יבואו לאחר תפילת שחרית וארוחת בוקר ללימוד הסדרים והשיעורים, ללא פנימייה וחדר אוכל (בחורים המגיעים מרחוק יביאו עימם אוכל מהבית). כל שיעור במקום נפרד. עם אחראי על שמירת המרחק ויתר כללי הזהירות הידועים (חבישת מסיכה, ניקיון וכו')".

הרבנים אף כתבו כי "בתלמודי התורה וגני הבנים הלומדים את האותיות הקדושות – ניתן להוסיף כיתות ככל האפשר ללימוד בוקר ואחה"צ ובאופן שאינו סותר את הוראות הבריאות. ובאופן שלא שייך שמירת המרחק יחלקו הכיתה לקבוצות ובפיקוח הצוות".

על המוסדות לבנות כתבו: "מוסדות החינוך לבנות ולגיל הרך – ניתן לפתוח לפי כללי הזהירות הידועים והחושש מלשלוח ילדיו הרשות בידו".

גדולי ישראל הזהירו כי "אנשים מבוגרים, קבוצות הסיכון והנמצאים בקרבתם ראוי שיחמירו על עצמם בכל הנ"ל. מרביצי תורה ומוסרי שיעורים מהנ"ל יתייעצו עם רופא ע"ד הנהגתם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך