סגולת תפילת השל"ה: "מאות אלפי הורים אומרים את התפילה באותו זמן"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

יהדות

סגולת תפילת השל"ה: "מאות אלפי הורים אומרים את התפילה באותו זמן"

מנהג ישראל שהתחזק מאוד בשנים האחרונות הוא לומר את תפילת השל"ה, להצלחת חינוך הילדים. בערב ראש חודש סיון, והשנה החל מיום חמישי ערב ראש חודש מוקדם, יום שישי, יום שבת קודש פרשת במדבר, הרב מנחם וייס שופך אור על מנהג זה מהן סגולותיו?

   
סגולת תפילת השל"ה: "מאות אלפי הורים אומרים את התפילה באותו זמן"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

תפילת השל"ה מנהג ישראל תורה היא, התחזק מאוד בשנים האחרונות לומר את תפילת השל"ה, להצלחת חינוך הילדים. בערב ראש חודש סיון, והשנה החל מיום חמישי ערב ראש חודש מוקדם, יום שישי, יום שבת קודש פרשת במדבר, ובוודאי כאשר מאות אלפי הורים אומרים את התפילה באותו זמן יש לזה רושם גדול בשמים, בשנים האחרונות אלפים עולים לציונו הקדוש של השל"ה, שמיוחסת לו חידוש תפילה זו,בטבריה הוא טמון לצידו של הנשר הגדול הרמב"ם, ובהידור רב אומרים את התפילה שם במקום.

אפיזודה מענינת, התגוררתי בטבריה לפני 30 שנה ושימשתי מלמד בתלמוד תורה "תפארת טבריה" ביום ערב ראש חודש סיון, ירדתי עם התלמידים שלי לציון השל"ה מרחק 10 דקות הליכה, לומר איתם יחד את התפילה, הייתי שם לבד, רק אני והתלמידים שלי.

בשנים האחרונות רבבות עולים לטבריה ביום ערב ראש חודש סיון,ההסבר שלי שעם ניסיונות החיים שעוברים עלינו, ובין השאר צער גידול בנים, קשיים בחינוך הילדים, פגעי הרחוב והטכנולוגיה שמשפיעים לצערינו הרב, הקב"ה ברוב רחמיו וחסדיו פתח לנו צוהר נוסף לפתוח שערי תפילה ודמעה לקבלת תפילותינו ביום המסוגל, בתפילה המסוגלת, ובמקום המסוגל.

קולה של אמא- שלושה סיפורים מפעימים

בשנים הראשונות שלי בחינוך ילדי ישראל, נתקלתי בתלמיד מוכשר מאוד, אבל תזזיתי וקופצני במיוחד, עם בעיה של קשב וריכוז, יעצתי להורים אבחון וריטלין כהמשך לאיבחון, ההורים סירבו בתוקף מטעמם הם, לאחר חודש חל שיפור דרסטי אצל הילד לטובה, ולשאלתי האיך, מה קרה, השתכנעתם לבסוף, וההורים הוציאו לי ספר תהילים, התחלנו יום יום לשפוך שיח ודמעות בתפילה להצלחתו. ואני מעיד שזה עשה את שלו ובגדול,

 הייתי מעורב לפני מספר שנים  בחור שנזרק מהישיבה עקב גילוי שהוא גולש באינטרנט באתרים פסולים, ההורים קיבלו בתדהמה את הבשורה על בנם,והאמא ביקשה שימתינו שבועיים לביצוע פסק הדין, הצוות שאל למה שנעכב, והרי זה עלול להמיט עוד קילקול על בחורים אחרים,והאמא ביקשה את האפשרות להתפלל על בנה, היא לא ידעה עד לאותו יום את מצבו הרוחני, ראש הישיבה הסכים לעכב את ההחלטה בכדי שהאמא תוכל להשתמש עם כח התפילה על בנה, ואכן לאחר שבועיים גזר הדין בוטל, והבחור המשיך בישיבה לתפארת, ולאחרונה הקים בית נאמן בישראל.

הגיע אלי סיפור לפני 20 שנה, בן למשפחה חרדית שפרש לחלוטין ופרק מעליו עול תורה ומצוות,האמא קיבלה על עצמה יום יום להתפלל בכותל המערבי על בנה שיחזור בתשובה, לאחר 5 שנים של תפילה בקביעות יום יום, בנס השגחה פרטית הבן חזר בתשובה והתחתן עם בעלת תשובה שגדלה אצל הוריו, כיום הם זוג נשוי ומאושר, ומגדלים בקדושה את שמונת ילדיהם.

 ביום מסוגל זה ערב ראש חודש סיון כשרבבות אלפי הורים נושאים עיניהם לשמים לשפוך שיח ותפילה להצלחת חינוך הילדים, אני רוצה להוסיף את התפילות שמוזכרות בהלכה כסגולה ליום יום להצלחת חינוך הילדים

 א.  ברכת התורה בוקר, בקטע"ונהיה אנחנו וצאצאינו כולנו יודעי שמך ולומדי תורתך לשמה"

ב.  ברכת אהבת עולם, אהבה רבה, שחרית לפני ק"ש בקטע "שלא נבוש ולא ניכלם ולא ניכשל לעולם ועד"

ג. אשרי ובא לציון שחרית, לאחר תפילת העמידה,בקטע "שלא ניגע לריק ולא נלד לבהלה"

ד. בסיום תפילת שמונה עשרה העמידה, 3 פעמים ביום, בקטע "יהיו לרצון אמרי פי והגיון ליבי לפניך ה' צורי וגואלי"

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך