הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין אישרו: "ההנחיות החדשות"
הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין (באדיבות המצלם)

חדשות

הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין אישרו: "ההנחיות החדשות"

הגאון רבי שרגא שטיינמן חתנו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי הוציא מכתב מיוחד ובו היתר מגדולי ישראל לפתוח את הישיבות הקטנות תוך שהוא מפרט את ההוראות בהן יש לנקוט.

   
הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין אישרו: "ההנחיות החדשות"
הרב חיים קנייבסקי והרב גרשון אדלשטיין (באדיבות המצלם)
אא

במכתבו, מציין הרב שטיינמן כי הדברים היו לעיני מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין, אשר נתנו את הסכמתם לדברים.

במכתב כתב כי "החל מהיום, ישיבות צעירים ילמדו במתכונת של סדר א' וסדר ב', וכן יהיו שיעורים ותפילות מנחה ומעריב. כל שיעור ילמד ויתפלל במקום נפרד - שיעור אחד בביהמ"ד, שיעור אחד בחדר האוכל וכו', כאשר אחד מאנשי הצוות שוהה במקום".

עוד כתה כי "הישיבות הנ"ל יפתחו תוך שמירה מוחלטת על כללי הזהירות מהדבקה והידבקות".

הרב שטיינמן פירט שורת הנחיות בהן יש לנהוג:

חבישת מסיכות חובה!

שיהיה לכל בחור את ספריו הפרטיים

להקפיד על כל כללי הניקיון

לשמור על מרחק בין תלמיד לתלמיד

הצהרת בריאות

עוד כתב כי "בשלב זה לא יהיו חדרי אכל ופנימיות, אלא הבחורים ישובו לביתם.
באשר לכיתות ז' וח' בחיידרים, מורה הגר"ש כי ילמדו גם בבוקר וגם אחרי הצהריים, לפי כללי הזהירות הנ"ל, וללא התערבות בהפסקות בחצר בין הכיתות והתלמידים".

באשר לתלמודי התורה אמר הרב בשם גדולי ישראל כי "ניתן להוסיף שני שנתונים שילמדו בכל תלמוד תורה, שיבחרו כפי שיקול דעת ההנהלה ועל-פי כללי הזהירות הנ"ל. "בכיתות עם מספר תלמידים גדול שאי אפשר לשמור כלל על מרחק בין תלמיד לתלמיד או במקומות צפופים, יש לחלק לשתי קבוצות מרווחות".

בסיום מכתבו כתב כי "כל אחד מצוות ההוראה או תלמיד אשר הוא או אחד מבני משפחתו בסיכון, או בסיכון הדבקה, חלילה מלהגיע למוסדות".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך