מסר לאולפן
בתי כנסת יפתחו (צילום: yosefus/shutterstock)
בתי כנסת יפתחו (צילום: yosefus/shutterstock)

בתי כנסת יפתחו: מי יורשה להכנס ומי לא?

בשורה לרבבות יהודים מאמינים: בתי הכנסת בדרך לפתיחה מחודשת: היום (א') התכנסו נציג המל"ל, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ונציג שר הפנים לצורך גיבוש מתווה לחזרת פעילות בתי הכנסת ובתי התפילה

   
בתי כנסת יפתחו (צילום: yosefus/shutterstock)
בתי כנסת יפתחו (צילום: yosefus/shutterstock)
אא

בשורה לרבבות יהודים מאמינים: בתי הכנסת בדרך לפתיחה מחודשת: היום (א') התכנסו נציג המל"ל, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות ונציג שר הפנים לצורך גיבוש מתווה לחזרת פעילות בתי הכנסת ובתי התפילה.

על פי המתווה שיובא לאישור הממשלה בקרוב, ייפתחו בתי הכנסת ובתי התפילה רק עם מתפללים קבועים, ועם הפרדה של מושב בין מתפלל למתפלל. מדובר רק בבתי תפילה קבועים ולא כאלה שבהם מתפללים מזדמנים. כמו כן, יחויבו המתפללים לעטות מסכות בכל משך התפילה. סידורים ותשמישי קדושה יובאו מהבית ובכל בית כנסת ובית תפילה ימונה "גבאי קורונה", שתפקידו יהיה לאכוף את ההנחיות.

לפני כחודש וחצי בשיא משבר הקורונה הוטלו הגבלות על תפילה בקבוצות גדולות, ולאחר מכן נאסר על קיום מנייני תפילה ובתי הכנסת נותרו סגורים לחלוטין.

בשבועות האחרונים הותרה שוב תפילה בקבוצות של עד 20 איש ובשטח פתוח בלבד. עבור מרבית בתי הכנסת והקהילות הייתה זו הפעם הראשונה זה עשרות שנים ששעריהם של בתי התפילה נותרו סגורים. המתווה החדש יאפשר, בתקווה, את פתיחתם מחדש.

בימים האחרונים גברו קולות המחאה הקוראים לפתיחת בתי הכנסת מצד מתפללים ברחבי הארץ, לאחר שאושרו הלימודים במתכונת מלאה - ופתיחת עסקים.

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך