מסר לאולפן
הרב יהודה עדס: "סוגרים לנו את בתי המדרשות והישיבות" (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

הרב עדס זעק: "סוגרים לנו את בתי המדרשות והישיבות – סותמים לנו את הפה"

ראש ישיבת קול יעקב הגאון רבי יהודה  עדס מסר שיחה לתלמידי הישיבה והסביר בדבריו כי סגירת הישיבות לא באה סתם, אלא על הזלזול והקלות ראש בישיבות ובבתי הכנסת

   
הרב יהודה עדס: "סוגרים לנו את בתי המדרשות והישיבות" (צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

ראש ישיבת קול יעקב הגאון רבי יהודה עדס מסר שיחה לתלמידי הישיבה והסביר בדבריו כי סגירת הישיבות לא באה סתם, אלא על הזלזול והקלות ראש בישיבות ובבתי הכנסת.

הרב עדס אמר בדבריו: "ברור שמדברים אלינו. אין בזה שום ספיקות, סוגרים לנו את הישיבות ובתי הכנסת, מדברים אלינו ולא לאף אחד אחר. שצריכים להתחזק, היה אומר הרב שך שכל אחד יודע במה הוא צריך להתחזק אבל אם סגרו לנו את הישיבה ולקחו לנו את מחמד עינינו זה אומר שצריך תיקון כללי בבית המדרש".

"כשנזכה לחזור לישיבה נשקיע עמל מיוחד שלא יהיה חס וחלילה קלות ראש בבית המדרש. זה צריך להיות מקום של קודש, רצינות ושמחת התורה".

הרב עדס המשיך בדבריו:  "לעמוד בחזרת הש"ץ ולשוחח אחד עם השני זה קלות ראש. להתהלך באמצע התפילה בבית המדרש זה קלות ראש. אנחנו צריכים להראות לקב"ה שאנחנו מתייחסים למה שהוא רוצה מאיתנו - את כבוד בית המקדש".

עוד העיר ראש ישיבת קול יעקב: "בזמן מנחה קובעים לגמור את השיעורים 10 דקות לפני מנחה, שבחור לא יירד מיד לבית המדרש להתכונן? זו קלות ראש. לפעמים בחורים יושבים לאכול שכולם מתפללים, זה קלות ראש. כל הכללים אם נשמור אותם יהיה נחת רוח לבורא".

באשר לחבישת המסכות אמר הרב עדס: "מה זה המסיכות? סוגרים לנו את הפה ומבודדים אותנו! אין מה להתחכם. כולם מדברים על המעלות של זה. המעלה הראשונה שלא מסתובבים ברחובות, אבל צריכים להיות מציאותי, נדרש מבני הישיבה לנהוג הנהגה של כובד ראש".

"בבית המשפט יש כללים איך מתנהגים, גם בית כנסת כמו בית משפט צריכים להתנהג בכובד ראש", חתם ראש הישיבה את דבריו".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך