פסח שני: "זמן מסוגל משמים"
הרב מנחם וייס: פסח שני והילולת רבי מאיר בעל הנס (צילום: ungvar/shutterstock)

לקראת שבת

פסח שני: "זמן מסוגל משמים"

"תשאפו, תאמינו, ותזכו", הרב מנחם וייס מספר על מה שאירע לו לפני 4 שנים, היום בו ניגש אליו יהודי בן 70 עם דמעות בעיניו וחשף את טעות חייו: "איך אפשר לתקן זאת?" ומה ענה הרב?

   
פסח שני: "זמן מסוגל משמים"
הרב מנחם וייס: פסח שני והילולת רבי מאיר בעל הנס (צילום: ungvar/shutterstock)
אא

בספר במדבר פ”ט פסוק ו’ “ויהי האנשים אשר היו טמאים לנפש אדם ולא יכלו לעשות הפסח,  ביום ההוא ויקרבו לפני משה ולפני אהרון ביום ההוא, ויאמרו האנשים ההמה אליו, אנחנו טמאים לנפש אדם, למה נגרע לבלתי הקריב את קרבן ה’ במועדו, בתוך בני ישראל, ויאמר אליהם משה עמדו ואשמעה מה יצוה ה’ לכם” ובהמשך, “איש איש כי יהיה טמא לנפש, או בדרך רחוקה לכם, או לדורותיכם ועשה פסח לה’ בחודש השני, בארבעה עשר יום, בין הערבים יעשו אותו” פסח שני, הזדמנות נוספת. פגשתי אותו כשהיה בן 30 מעולם לא למד תורה, נחשף לראשונה לשיעורי תורה שמסרתי בערבים בשכונת מגוריו. אהבת תורה עצומה בערה בו, צימאון עז. אבל בור ועם הארץ לא יודע ולא מבין כלום. והוא באמצע החיים עם עיסוקיו הרבים, בהילולת רבי מאיר בעל הנס זי”ע שיצא ביום פסח שני, סיפרתי את ענין למה נגרע, הרצון שלהם לצ’אנס נוסף, והם מבקשים ממשה רבינו הזדמנות נוספת, ומקבלים את פסח שני. כשסיימנו ניגש אלי צמח מיודענו, ושאל אותי גם לי תהיה הזדמנות נוספת? לאחרונה הוזמנתי לסיום הש”ס של צמח בעיון, גמ’ רש”י תוס’, צמח קיבל צ’אנס.

לפני 4 שנים הוזמנתי ע”י איש החסד מייסד וגבאי בית הכנסת ע”ש הבבא סאלי בפלאנטישין שבפלורידה, רבי צרלי עמר הי”ו להילולת רבי מאיר בעל הנס וסעודת פסח שני, היתה שמחה גדולה והילולא רבתי, דיברתי על רבי מאיר בעל הנס שהיה מתלמידי רבי עקיבא לאחר המגיפה לא נשאר כלום. 24 אלף מתו במגיפה .ורבי עקיבא אסף 5 תלמידים, שביניהם היה רבי מאיר בעל הנס, והכל התחיל מחדש. והוספתי באותו הקשר את פסח שני, החמיצו הפסידו את פסח ראשון, אבל לא ויתרו, וביקשו ממשה צ’אנס נוסף וקיבלו. לאחר ההילולא ניגש בדמעות, עובדיה יהודי כבן 70 וסיפר שכתוצאה משגגה וטעויות שנעשו, הוא איבד את בנו ומנותק ממנו וממשפחתו כבר 7 שנים, ושאל אותי האם נראה לי שיש צ’אנס נוסף, הזדמנות נוספת. אמרתי לו היום פסח שני, למה נגרע הרצון מנצח וכל יכול. בערב חג השבועות קיבלתי טלפון מעובדיה שאת החג הם יחגגו יחד כל המשפחה בשמחה ובשלום במלון יוקרתי במיאמי, יום פסח שני זמן מסוגל משמים, למה ניגרע, אל תוותרו, תשאפו, תאמינו, ותזכו לצ’אנס נוסף!

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך