הגר"ח קנייבסקי הורה להוסיף את השם ’עובדיה’ (באדיבות המצלם)

הגר"ח קנייבסקי הורה להוסיף את השם ’עובדיה’

יהודי צרפתי שחלה, ובהתייעצות אצל מרן שר התורה קיבלו את ההוראה החריגה ממנהגו להוסיף לחולה את דוקא את השם 'עובדיה', וההחלמה שהחלה. סיפורו של הגר"ש לוינשטיין שליט"א.

   
הגר"ח קנייבסקי הורה להוסיף את השם ’עובדיה’ (באדיבות המצלם)
אא

שיעורים רבים נפתחים בהקדשה לרפואת או להצלחת אדם כזה או אחר. אך להקדשה שהקדיש מגיד המישרים הנודע הגאון רבי שלמה לוינשטיין שליט"א בפתיחת שיעורו השבועי, צורפו אף דברי הסבר מפתיעים.

"שבוע שעבר הוא היה 'סעדיה', השבוע הוסיפו לו 'עובדיה'. סיפור מעניין מאוד" סיפר הרב שלמה לוינשטיין.

"צלצלו לר' חיים קנייבסקי, והמשבקי"ם שם אמרו שבדרך כלל ר' חיים אומר או 'חיים' או 'רפאל', אז הם אמרו אם ישאל תגידו 'רפאל'. למעשה ר' חיים אמר להוסיף 'עובדיה' לא כמו שחשבו".

"אז הצרפתים אומרים" סיפר הרב לוינשטיין שהיהודי הזה, סעדיה, שה' ישלח לו רפואה שלמה, הוא מתרגם ספרים. סיפרתי לכם שהוא תרגם את הספרים שלי 'מתוק האור' לצרפתית, והחלום שלו היה לתרגם ספר על פועלו וחייו של מרן הרב עובדיה יוסף. הוא מצא ספר באנגלית של 600 עמודים ולקח לו שנתיים וחצי לתרגם והוא עשה את זה".

"אז כשבאו לשאול את ר' חיים איזה שם להוסיף לו, הוא אמר להוסיף 'עובדיה'. ברוך ה' כבר למחרת התחילו לעורר אותו ומצבו יותר טוב, אך הוא עדיין מונשם והוא זקוק לרחמי שמים וה' ישלח לו רפואה שלמה בזכות המעשים טובים שלו ושל עם ישראל אמן ואמן". ויהי לפלא.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך