מסר לאולפן
קורונה: הרב בנימין פישר מזהיר מההקלות החדשות (צילום: Ververidis Vasilis/shutterstock)

היועץ הרפואי באזהרה מפני ההקלות: "זה סכנת נפשות"

היועץ הרפואי הרב בנימין פישר מזהיר את הציבור החרדי מפני ההקלות והחזרה למוסדות: "זה סכנת נפשות. להיזהר שלא נגיע לפורים ב' וקצב ההדבקה יגדל".

   
קורונה: הרב בנימין פישר מזהיר מההקלות החדשות (צילום: Ververidis Vasilis/shutterstock)
אא

היועץ הרפואי החרדי הרב בנימין פישר יצא היום באזהרה מפני ההיסחפות אחר ההקלות החדשות והחזרה לשגרה והזהיר באומרו: "שלא נתחרט, ונוכל כבר עכשיו לומר 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'".

הרב פישר התייחס תחילה לירידה בכמות הנדבקים: "ברור שזה נהדר שהמספרים יורדים. המשאלה שזה יהיה יציב ויחזיק מעמד לאורך ימים".

הרב פישר הוסיף: "אם רוצים שהמספרים ילכו וירדו ומספר הנדבקים והמונשמים ילך ויפחת. אנחנו אכלנו את תוצאות ההדבקה בפורים. המשאלה של כל בר דעת וכל מי שהוא אחראי, צריכה להיות שהתקופה של היציאה ההדרגתית מהסגר לא תהפוך להיות פורים ב'".

"אני קראתי במוצאי שבת מעומק ליבי לכל ידידיי ואמרתי שכל מי שבכוחו שלא ישלח את ילדיו למוסדות החינוך לא לבתי ספר ולא לישיבות, ולא בגלל היסטריה, ולא בגלל שלא ישמרו על הכללים, אלא כי זו גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. לא מציאותי ולא ישים ההגבלות והשמירה בבתי הספר ובמוסדות".

לדבריו, "הישיבות ומוסדות החינוך בימים אלה כל מנהלי בתי הספר ורבני הישיבות עומלים ועובדים על הכללים ומנסים להבין מה הוא המצב החדש".

עוד הוסיף והזהיר: "כשמדובר בפיקוח נפש ונשוא של חיים ומוות אין שאלה "עד מתי". בני ברק וירושלים היו נפטרים רבים. משפחות עדיין בתוך ה-30 על יקיריהם. מאות יתומים ואין ספור אלמנות. כל כך הרבה יתומים זועקים . תפקידינו לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה.  היה ניתן למנוע את כל זה. עכשיו צריך בשום שכל לא להתנהג בהקלה, אלא במהדרין מן המהדרין".

"אכלנו מצות מהדרין בפסח ודאגנו לאתרוג הכי מהודר בסוכות. יש לי שאלה, האם בכיבוד אב ואם פתאום נהפוך להיות מקלים? למה ללכת לבקר את ההורים בימים אלו? המרחק בין סכנות נפשות ומוות לבין להישאר בחיים הוא אינו נראה. הנגיף הזה אינו נראה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך