הרבנות הראשית נגד בג"ץ: "פגיעה בצביון היהודי"
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

חדשות

הרבנות הראשית נגד בג"ץ: "פגיעה בצביון היהודי"

היום (חמישי) קיבל בג"ץ את עתירת הפורום החילוני אשר טענו כי האיסור על הכנסת חמץ בפסח לתחום בתי חולים נעשה בחוסר סמכות. בג"ץ קבע בניגוד לעמדת הרבנות הראשית לישראל ומשרד הבריאות כי ניתן להכניס חמץ בפסח לבתי החולים.

   
הרבנות הראשית נגד בג"ץ: "פגיעה בצביון היהודי"
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

הרבנות הראשית לישראל מצרה מאוד על החלטת בית המשפט העליון להתיר הכנסת חמץ בפסח לבתי חולים.

למרבה הצער, בפסק הדין לא ניתן משקל מספק למרבית אזרחי מדינת ישראל אשר נמנעים מצריכת ומגע עם חמץ בפסח ונזקקים להתאשפז בבתי החולים בחג הפסח והועדפה עמדת המיעוט ובכך נוצרה פגיעה אנושה ברוב הציבור.

הרבנות הראשית מביעה את חששה כי מעבר לפגיעה בצביונה היהודי של מדינת ישראל, הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח תגרום לשומרי כשרות להדיר את עצמם מבתי החולים תוך הימנעות מקבלת טיפול רפואי, ובכך אף לסכן את בריאותם, למרבה הצער וכתוצאה מפסק הדין הרבנות הראשית תתקשה להבטיח מזון כשר בבתי החולים.

בכוונת הרבנות הראשית לפעול להגשת בקשה לבית המשפט לקיים דיון נוסף בתקווה שיביא לשינוי ההחלטה המצערת.

כזכור, בג"ץ קיבל היום (חמישי) את עתירת הפורום החילוני, פרופ' יורם לס וחברים כנסת ממרצ, שטענו כי האיסור שהונהג על-ידי בתי חולים על הכנסת דברי חמץ לתחומם במהלך חג הפסח נעשה בחוסר סמכות.

למרבה הצער, בג"ץ קבע כי ניתן להכניס חמץ לבתי החולים בפסח בניגוד לעמדת הרבנות הראשית לישראל ומשרד הבריאות.

בהחלטתם כתבו השופטים כי "אין לבתי החולים סמכות לאסור על מבקרים להכניס חמץ לבתי החולים בחג הפסח ולמאבטחים אסור לחפש מזון בתיקים של הבאים לבתי החולים".

 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך