מסר לאולפן
קברי הצדיקים האמיתיים (צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

קברי הצדיקים האמיתיים: "פה קבורים אנשים שמסרו את נפשם על קידוש השם"

פוסק הדור מרן הגאון הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל התייחס באופן מעורר השתאות לחללי מערכות ישראל הי"ד. הסיפור המפורסם משתי זוויות: כך הייתה התייחסותו לחיילים הקדושים

   
קברי הצדיקים האמיתיים (צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

רבות סופר על יחסו של פוסק הדור הגרש"ז אוירבך זצ"ל ליום הזיכרון לזכר חללי מערכות ישראל הי"ד.

פעם סופר כי כאשר שאלו אותו כמה בחורים מישיבת קול תורה, ישיבה שעמד בראשה. האם כדאי וחשוב ללכת להתפלל בקברי התנאים בצפון הארץ. ענה להם מרן זצ"ל כי "לא רחוק מכאן, במרחק הליכה יש בית קברות של קדושים וטהורים, שם אתם יכולים להתפלל".

כוונת רבי שלמה זלמן הייתה על בית הקברות הצבאי שבהר הרצל הסמוך מאוד לישיבת קול תורה בבית וגן בירושלים. דבריו של מרן זצ"ל אינם צריכים הסבר. תהא נשמתם הטהורה צרורה בצרור החיים.

יו"ר ארגון זק"א הרב יהודה משי זהב מספר את הסיפור מזווית אחרת, "אני אוהב לספר תמיד על מרן פוסק הדור הגרש"ז אוירבך זצ"ל, שיום אחד בתחילת חודש אייר הפתיע את תלמידיו ואמר 'בואו נלך ונתפלל על קברי צדיקים'.

התלמידים היו בטוחים שראש הישיבה מתכוון לנסוע למירון, צפת, טבריה ועמוקה, אולם הופתעו לגלות שהוא לקח אותם מישיבת קול תורה הממוקמת בשכונת בית וגן אל הר הרצל הסמוך והדגיש 'פה קבורים אנשים שמסרו את נפשם על קידוש השם, הקריבו את חייהם למען עם ישראל והם הצדיקים האמיתיים'".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך