מסר לאולפן
סגולה לעשירות (צילום: lassedesignen/shutterstock)

יהדות

איך זוכים לשפע כלכלי? "מובטחת לכם עשירות"

דווקא בימים טרופים אלו, שמגיפת הקורונה פגעה בפרנסתם של משפחות רבות, והעתיד הכלכלי לוט בערפל, לפניכם טיפ רוחני קטן כדי להיחלץ מהמשבר, ולשמור על חיי רווחה רציפים.

   
סגולה לעשירות (צילום: lassedesignen/shutterstock)
אא

רבי פנחס הלוי איש הורוויץ שידוע בכינויו "בעל ההפלאה" על שם ספרו 'ההפלאה', היה אומר כי כל אדם שמקיים את מצות צדקה, עושה דבר ראוי ומכובד מאד. זאת, אפילו במקרה שהוא נותן מכספו כדי לזכות לכבוד, פרסום או מטרה אחרת ולא רק לשם מצוות הצדקה.

יש גלגל של עניות ועשירות בעולם, מי שהיום עשיר, בעתיד הוא או צאצאיו יחוו עניות. איך בכל זאת ניצלים מהגלגל הזה? מי שנותן צדקה "לשמה", רק לשם צדקה, ניצל מכך, וזוכה לכך שהוא לא יתגלגל לעניות. לכן, אם אתם רוצים להתרחק מהמינוס בבנק, שיהיה לכם כסף רב, גם כשקשה לכם או לא מרוויחים מספיק, תתנו צדקה, לשם המצווה, ומובטחת לכם עשירות.

ראוי לציין כי הקב"ה אף מבטיח לנו "עַשֵּׂר תְּעַשֵּׂר - עשר בשביל שתתעשר", ומותר אף לנסות את ה' בכך "וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי" (מלאכי ג, י).

רעיון דומה כותב רַבִּי מֹשֶׁה בֶּן יוֹסֵף מִטְרַאנִי, הַיָּדוּעַ בְּכִנּוּיוֹ 'הַמַּבִּי"ט', על התפילה: מדוע אמרו חז"ל שמי שמתפלל עבור חבירו נענה תחילה? כלומר: אדם שמתפלל לפני אלוקים עבור צרכים של חברו, וגם הוא זקוק לצרכים, הוא נענה מהר יותר מאשר אם היה מתפלל על עצמו. מה הסוד?

"כי המתפלל על אחרים תפילתו טובה יותר. מי שמתפלל עבור עצמו, גם אם מתפלל בהכנעה ובענווה, יכול להיות שהיא נובעת מכך שהוא זקוק לדברים שהוא מתפלל עליהם, אבל כאשר אדם מתפלל על צרכים של אחרים, בכך הוא מתפלל תפילה זכה, נטולת רצונות אישיים, והוא זוכה לתפילה "לשמה", ובכך גם צרכיו נענים מיד.

הרב רביד נגר בסגולה חזקה לעשירות. צפו

סגולה לעשירות (צילום: lassedesignen/shutterstock)

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך