תרומות
`
בהלת הקורונה - הרב הראשי פסק: "אין לנשק מזוזות"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

בהלת הקורונה - הרב הראשי פסק: "אין לנשק מזוזות"

בשל החשש מווירוס קורונה פורסם פסק הלכה מאת הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו: "אין לנשק מזוזות" וזאת בכדי לשמור על בריאות הציבור.

   
בהלת הקורונה - הרב הראשי פסק: "אין לנשק מזוזות"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, פרסם פסק הלכה, בו פסק כי בשל החשש מווירוס קורונה, אין לנשק מזוזות על מנת לשמור על בריאות הציבור. הרב לאו כתב כי אין כל מצוה וחובה לנשק מזוזות, אלא מדובר במנהג שהשתרש.

"לידיעתך, אין כל מצוה וחובה לנשק מזוזה. ישנו מנהג שיש לו מקורות קדומים על כך שנהגו לגעת במזוזה, ורק בשלב מאוחר יותר החלו לנהוג גם לנשק. כשהחלו להיות מודעים לעובדה שדבר זה יש בו חשש סכנה, כבר במאה התשע עשרה אחד מהאדמו"רים המפורסמים קבע שיש להזהר מהדבר. וכן מורי ורבי הרב שלמה זלמן אוירבך לא ראה ערך בנישוק היד והיה רק מניח ידו על המזוזה", כתב הרב לאו.

"בימים אלו, של"ע אנו עדים להתפשטות מחלה קשה, אין ספק שאין לנשק מזוזות ואין לגעת בהם כלל. די בכך שאדם יחשוב עת כניסתו ויציאתו שאכן הדברים שנכתבים במזוזה, וזה ילווה אותו בהמשך דרכו".

"כבר הבעתי דעתי בנושא מחלת הקורונה, שחובה לנהוג לפי הוראות הגורמים האמונים על בריאות הציבור. מודה לך על ערנותך בנושא זה ועל האיכפתיות שאתה מגלה לכלל. תזכה לאריכות ימים ושנים מתוך בריאות איתנה", הוסיף.

יצוין כי גם ועידת רבני אירופה יצאה בהנחיות חדשות לקהילות היהודיות ביבשת שלא לנשק מזוזות, בני אדם, ספרי תורה, סידורים וטליתות. נשיא הארגון, הרב פנחס גולדשמידט, הפיץ מסמך בעניין לכ-700 הרבנים שפועלים מטעמו ברחבי אירופה

עוד כתבות שיעניינו אותך