חוסני מובראק מת: נחשף הקשר הייחודי בין מרן הרב עובדיה זצ"ל לנשיא מצרים
(חוסני מובארק - צילום: 360b/shutterstock) הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: מאת Alloni - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30217592

חדשות

חוסני מובראק מת: נחשף הקשר הייחודי בין מרן הרב עובדיה זצ"ל לנשיא מצרים

היום מת חוסני מובראק שהיה אחד מהמנהיגים הגדולים שהיו במצרים, בן 93 היה במותו. לפני עשור הרב עובדיה יוסף זצ"ל כתב לנשיא מובארק מכתב שבו הוא מאחל לו רפואה שלמה והחלמה מהירה:  "שתזכה להמשיך ולהנהיג את כל תושבי מדינתך בגאון"

   
חוסני מובראק מת: נחשף הקשר הייחודי בין מרן הרב עובדיה זצ"ל לנשיא מצרים
(חוסני מובארק - צילום: 360b/shutterstock) הרב עובדיה יוסף זצ"ל. צילום: מאת Alloni - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30217592
אא

בגיל 93 – נשיא מצרים לשעבר חוסני מובראק מת. הנשיא שהודח לאחר מרד המוני נגדו, הצליח ליצור קשר טוב עם מנהיגה הרוחני של ש"ס מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצ"ל.

לפני עשור בעת מצבו הבריאותי הרופף של נשיא מצרים. הרב עובדיה כתב לנשיא מובארק, מכתב שבו איחל לו בריאות,."אנו מתפללים לבורא עולם שישלח לכם רפואה שלמה והחלמה מהירה", כתב.

את המכתב המדובר העביר בשם הרב עובדיה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנפגש עם מובארק "לכבוד מעלת היקר והנעלה, הנשיא מר מוחמד חוסני מובארק, ירום הודו, נשיא מדינת מצרים".

 "שתזכה להמשיך ולהנהיג את כל תושבי מדינתך בגאון, בעוז ובתעצומות, לאורך ימים ושנות חיים ושלום, וכל אשר תעשה תצליח, ייתן לך כלבבך וכל עצתך ימלא בשובע שמחות וכל טוב, אמן", בירך אז מרן הרב עובדיה יוסף.

בהזדמנות אחרת סיפר מרן בדרשתו השבועית על הקשר עם מובארק: "אני לא פוליטקאי, כוונתי לשם שמיים. אגיד לכם דבר אחד קטן: לפני 28 שנה אני הייתי רב ראשי לישראל, נודע לי דבר אחד שבמצרים עשו וועדה של מהנדסים בכירים, לעשות תוואי איך לעשות כביש שיהיה הקלה לתושבי מצרים, אבל הכביש הזה עובר על בית הקברות היהודי, שם טמונים גדולי עולם ובתוכם רבי חיים קפוסי בעל הנס, אם יעשו שם את הכביש יצטרכו לזרוק את כל הקברות של שוכני עפר והיה סכנה לזה.

"מיד  לקחתי מקלי ותרמילי ונסעתי למצרים. היה איתי רבי אריה דרעי. ביקשנו מהשגריר שבישראל שיודיע להם שאנחנו רוצים לבקר את הנשיא, והלכנו אצלנו. היה מובארק הנשיא, קיבל אותנו בכבוד מלאכים, והתחלו לבקש אותו, כך וכך, התוואי הזה פוגע בקברות היהודים יהיה אחר כך ביזיון לשוכני עפר, מבקשים אותך תשנה את התוואי ותעשה תוואי אחר וישארו הקברות על מנוחתם.

"הוא אמר שזה יעלה הוצאות הרבה לשנות את התוואי, אבל אתה מבקש אני נותן לך, למה השגריר שלנו במצרים כשבא פה הציגו אותי בפניו, 'זה היה ממנה מקום של הרב הראשי לפני כשלושים שנה'. הייתי במצרים, לכן הוא עשה לנו כבוד, אחרי שבקשתי אותו הסכים, היה עוד דברים סודיים שאני לא יכול לספר אותם, בקשנו אותו וכל דבר נענע בראשו. אמר טוב, והוא קיים את הכל, כל מה שהוא הבטיח לי קיים.

"אחרי שהוא גמר מובארק, הוא ביקש, באנו ללכת,  'הוציאו כל איש מעליי' והוציאו את כולם החוצה, ונשארתי אני והוא, והוא אמר לי 'אדוני הרב תברך אותי', אני מאמין בברכה שלך. שמתי ידי על ראשו וברכתי אותו 'יהי רצון שתאריך ימים על ממלאכתך'. זה היה לפני 28 שנה, הוא מלך יותר משלושים שנה, היה נשיא של מצרים, במצרים שיהיה שלושים שנה זה דבר נדיר, לא דבר רגיל, אבל ב"ה הברכה התקיימה.

"האיש הזה מובארק, הביא כבוד למצרים, היו מלכים נשיאים מעריצים אותו, הוא עשה כבוד למצרים, הוא הביא הרבה כבוד למצרים, הוא מנע מלחמות, ובמלחמות 'מזה וכזה תאכל החרב' מכאן ומכאן נהרגים, כאן הוא מנע מלחמות, איש שלום, אוהב ישראל, והוא נפל עכשיו, ואני תפילה, אומר לכם, אני מתפלל להקב"ה שיציל אותו מיד שונאיו, ויטע בליבם של השופטים שלו חכמה בינה ודעת, דעה והשכל, משום הכרת הטוב שיפסקו דינו ויוציאו לאור משפטו ויוציאו אותו זכאי, ואח"כ אני יעמוד להתפלל שה' יתן לו רפואה שלמה ויהיה בריא, מצווה להתפלל על כל אוהבים של ישראל".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך