הכנס הגדול של ערוץ 2000 בהשתתפות הרב שלום ארוש והרב יגאל כהן
הרב יגאל כהן והרב שלום ארוש בכנס ערוץ 2000

חדשות

הכנס הגדול של ערוץ 2000 בהשתתפות הרב שלום ארוש והרב יגאל כהן

אמש התקיים בעיר ראשון לציון כנס התעוררות אדיר של ערוץ 2000 בהשתתפותם של הרב שלום ארוש, הרב יגאל כהן וסגן ראש העיר הרב אריה כהן. הכנס נפתח בשעה 20:00 ובתוך זמן קצר האולם התמלא עד לאפס מקום. הכניסה הייתה חינם וללא התרמות וגרפה ביקורות חיוביות מכלל הנוכחים.

   
הכנס הגדול של ערוץ 2000 בהשתתפות הרב שלום ארוש והרב יגאל כהן
הרב יגאל כהן והרב שלום ארוש בכנס ערוץ 2000
אא

בשנים האחרונות ובייחוד בתקופה הנוכחית נושבת רוח תשובה בערים רבות ברחבי הארץ, רבים חוזרים בתשובה שלמה ומתקרבים אל אבינו שבשמים. התהליך מתבטא בהשתתפותם הערה של בני העיר בפעילויות הרוחניות השונות, בריבוי המתפללים בבתי הכנסת וריבוי הלומדים במוסדות התורניים.

אמש (שלישי) נערך כנס תשובה מיוחד בעיר ראשון לציון בהשתתפות אלפים ביוזמת ערוץ 2000. בכנס השתתפו ונשאו דברים הגאון רבי שלום ארוש, הגאון רבי יגאל כהן וסגן ראש העיר הרב אריה כהן. הכנס נערך בחסות אבני הפקת אירועים.

באירוע השתתפו ח"כ ינון אזולאי, ראש העיר גב' יעלה מקליס, ואישי ציבור נוספים. מרכז הערב היה הרצאתו של הרב יגאל כהן, מגדולי מחזירי התשובה, שריתק את הקהל במשך שעה ארוכה.

הגאון רבי שלום ארוש סיפר את סיפור התרחקותו מהדת בנערותו ואת חזרתו כעבור מספר שנים. "בבר המצווה אמרתי קריאת שמע בדמעות, אבל בבית הספר המעורב הכל חלף עבר. כאשר הלכתי לתיכון החילוני הכיפה ירדה. אבי הצטער עד עמקי נשמתו, כאשר הבין שבניו הולכים לים במקום לשבת עם המשפחה מסביב לשולחן שבת. אמי ניסתה לעודד את רוחו באומרה:

"אל תגיד לילדים כלום. אל תצער אותם! אלה הילדים שלנו, ומה שנשאר לנו הוא רק לחזק אותם. ריבונו של עולם ישמור עליהם. נתפלל עליהם שיחזרו בתשובה".

"ואכן אבי התפלל בדמעות מדי יום ביומו, שיהיה לו ביום מן הימים בן ירא שמיים ותלמיד חכם".

"התרחקתי לגמרי מיהדות. לא צמתי ביום כיפור, לא חגגתי את פסח ואת שאר החגים, וגם לא שמרתי על כשרות, ממש שום דבר. אפילו נהגתי להטיף כנגד האמונה".

הרב ארוש סיפר בהמשך דבריו על התקרבותו חזרה לדת בהיותו בצבא, "ברגע שחשבתי על כך שהאדם מוכרח למות, לא מצאתי שום טעם בחיי. חשתי שאין לחיים שום תכלית. זו היתה הבנה בלתי נסבלת מבחינתי, מפני שהייתי אדם מאוד תכליתי ומאוד מעשי בכל פרט בחיים. רציתי להצליח, ולמדתי כל מיני מקצועות כדי להרחיב את השכלתי, כמו לוגיקה ופארא-פסיכולוגיה. לא הייתי מסוגל לשאת את המחשבה שלחיים עצמם אין שום תכלית, שכל מה שאעשה ירד לבסוף לטמיון. אם כן, מה הטעם לכל מה שאני עובר פה?! בשביל מה להתאמץ בחיים?!".

"ואז עלתה בראשי מחשבה נוספת: אולי יש בורא לעולם? אולי יש איזו תכלית בעולם שאינה ידועה לי? לדבר עם הבורא".

"באותו רגע התחלתי לדבר עם הבורא. לא קישרתי את הבורא ליהדות, אלא כיוונתי פשוט לבורא העולם. חשבתי: הרי אין שום תנועה שאני עושה ללא תכלית, אז מי שברא אותי ואת העולם כולו, עשה הכל ללא תכלית?... האם הבורא יותר גרוע מברואיו?...

ואז אמרתי: "הבורא, אני רוצה להאמין בך!".

"את מקומי מצאתי בברסלב, אבל אני אוהב ומכבד את כל הדרכים וכל הצדיקים. אצל כל אחד יש נקודת אמת שחשוב מאוד לקחת, למשל אני מרגיש קרבה וחיבור מאוד גדולים לרבי מליובאוויטש. כשהייתי אצלו בציון היתה לי התעוררות לא רגילה, פשוט בכיתי במשך שעות. גם בדרך של הפצת המעיינות אני שואב ממנו הרבה. הוא היה זה שהתווה את הדרך לכולם".

בהמשך הערב נשא הגאון רבי יגאל כהן את נאומו, וריתק את הקהל במשך שעה ארוכה. בדבריו חיזק הרב את הציבור, והדגיש את החשיבות במצוות שבין אדם לחברו ובין אדם למקום, תוך שהוא שוזר את דבריו באמנות בסיפורים מהחיים, וממוסר ההשכל שניתן ללמוד מהם.

את הערב הנאים בקולו הנעים הזמר והפייטן ארז יחיאל.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך