מסר לאולפן
דודו טופז - צילום:אחי רז - רשיון cc-by

יהדות

מצמרר - דודו טופז: הסיפור שלא סופר

כתבות מכפישות בתקשורת משודרות גם אחרו מותו של דודו טופז, אבל כעת חושף הרב יצחק רביץ את הפנים היפות של איש הטלוויזיה דודו טופז ז"ל.

   
דודו טופז - צילום:אחי רז - רשיון cc-by
אא

 בעוד ערוצי התקשורת משדרים כתבות מכפישות על איש הטלוויזיה דודו טופז ז"ל, ננסה להביא זווית על דמותו באור חיובי.

סיפר הרב יצחק פנגר שליט"א, על מכתב שקיבל מראש מועצת קרית יערים הרב יצחק רביץ ממפלגת 'דגל התורה'. לרביץ וטופז היו קשרי ידידות שהחלו מיוזמתו של טופז.

וכך כתב רביץ אחרי פטירתו של טופז, "זה קרה בערב שבת אחת לפני כשנתיים. אני יושב במשרדי והטלפון מצלצל. על הקו דודו טופז. "איזה טופז?", אני שואל עם לא מעט נימה של זלזול, "מהצ'חצ'חים?". והוא משיב לי בחיוב. לא הבנתי מה לו ולי? ואז סיפר לי טופז, שהוא קיבל מכתב מאישה מסכנה המתגוררת בביתר, ובו היא מגוללת את מצבה העגום, ומספרת שאין לה מה לאכול. ברשימת הממליצים היא הזכירה את שמי, כמי שיכול להעיד על מצב המשפחה.

 הוא שאל אותי: "האם הסיפור אמנם כל כך קשה?". סיפרתי לו מה שהיה ידוע לי, ואמרתי לו שאני יודע שהמצב שם מאד לא פשוט. טופז הודיע לי שהוא רוצה לתרום למשפחה – 75,000 ₪. הייתי המום, המכתב נשלח למאות אנשים, והמשפחה בטח לא חלמה לקבל כזה סכום ודוקא ממנו. טופז שאל אותי אם אוכל להגיע אליו הביתה? אמרתי לו, שביום שישי אני כבר לא אספיק, וסיכמנו שאבוא אליו ביום ראשון. לאחר שעה הוא התקשר וביקש, שאמסור למשפחה שביום ראשון יגיע אליהם סכום כסף. הוא אמר, שהוא רוצה שכבר בשבת הקרובה תשרה השמחה אצל המשפחה המסכנה הזו.

"ביום ראשון הגעתי לביתו, והעמקנו בשיחה שערכה 4 שעות. הוא אמר לי, שהוא מרגיש שאין לו כלום, ושהוא תורם את הכסף כדי שיוכל לעלות למעלה עם משהו. הוא טען, שהחיים שלו דפוקים וריקניים, והתעניין במצוות. את הצ'ק הוא נתן, בתנאי שהמשפחה לא תגיד לו תודה, ולא תדע את זהות התורם".

"נפרדנו בידידות רבה. לאחר כחודשיים התקשר אלי טופז שוב. הפעם, הוא קיבל מכתב ממשפחה של בחור שנהרג בצבא, שרוצים לכתוב ספר תורה לעילוי נשמתו. הוא התעניין, כמה עולה ספר תורה? אמרתי לו, שמדובר בסכום עתק של כ- 40,000$, הוא אמר לי, שהוא מסכים לתרום חצי בתנאי שאני אביא את החצי השני. וכך היה. להכנסת ספר התורה לא רצה טופז להגיע. הוא הסביר שרוצה שזה יהיה נטו למצווה. לא רוצה כבוד".

לסיום מכתבו כותב רביץ, "כשהתחיל הסיפור, התקשר אלי העוזר שלו צחי ושאל, אם אני מסכים לתת עדות אופי בבית המשפט? אמרתי שבוודאי. אז הנה אני מקיים הבטחתי לתת 'עדות אופי', אלא שאני נאלץ, לדאבוני לעשות זאת, בפני 'בית דין של מעלה', ולא בית משפט של מטה", מסיים רביץ.

הרב יצחק פנגר - דודו טופז: הסיפור שלא סופר. צפו

דודו טופז - צילום:אחי רז - רשיון cc-by

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך