מסר לאולפן
(צילום: John Theodor/shutterstock)

חדשות

נגיף ה’קורונה’: עצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי

"יש כעת מגיפה בסין והיא הדביקה עשרות אלפים והמיתה אלפים" - אלו היו דבריו של הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת. דבריו אלו הובילו לעצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי, אשר השתתפו בה אף נציגי שגרירות סין בישראל.

   
(צילום: John Theodor/shutterstock)
אא

ההתפשטות המהירה של מגפת ה'קורונה' הובילה את הגאון רבי שמואל אליהו רבה של העיר צפת ליזום עצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי, עצרת שנערכה היום (ראשון) בשעות אחר הצהריים. בעצרת אף השתתפו נציגי שגרירות סין בישראל.

באגרת שפרסם הרב אליהו כתב כי "כבני אברהם אבינו אנו מחויבים לכל אדם שנברא בצלם אלוקים. עם ישראל בתפקידו מתפלל לטוב בעולם כולו, וכעם שמשמש כאור לגויים ובעל ערכים ענקיים של משפחה, לימוד, חינוך וטהרה אנו מחויבים לכל אדם באשר הוא אדם. העובדה שהתפילות שלנו בעלות השפעה עצומה, מחייבת אותנו להתפלל עבור שלום וטוב בעולם".

הרב אליהו אף פרסם נוסח תפילה על חולי הנגיף המסוכן. לדברי הרב אליוה, ה' שולח את אברהם אבינו להביא ברכה לכל העולם "וְנִבְרְכוּ בְךָ כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה". ואברהם מבצע את השליחות החשובה הזו מתפלל לרפא את אבימלך ולהציל את מי שצריך להציל. הוא מרגיש עליהם אחריות כי הוא אַב הֲמוֹן גּוֹיִם. דוד המלך אומר "טוֹב ה' לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו" וחכמנו אמרו שאנחנו נקראים עַם אֱלֹהֵי אַבְרָהָם כי מעשי אבות סימן לבנים.

הרב אליהו אמר בדבריו כי יש כעת מגיפה בסין והיא הדביקה עשרות אלפים והמיתה אלפים. התורה אמרה לֹא תְאַמֵּץ אֶת לְבָבְךָ, חייבים להתפלל עליהם ביחיד בברכת שומע תפילה או ברבים בשעת רצון של פתיחת ההיכל. לֹא תוּכַל לְהִתְעַלֵּם.

נוסח התפילה של הרב אליהו מורכב מחלקים שונים בתפילה ומותאם למגיפה הנוכחית ולכל המחלות האחרות: "אָנָּא ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ אֱלֹהֵי כָל בָּשָֹר. שַֹבַּע אֶת הָעוֹלָם כֻּלּוֹ מִטּוּבָךְ, וּמַלֵּא יָדֵינוּ מִבִּרְכוֹתֶיךָ וּמֵעֹשֶׁר מַתְּנוֹת יָדֶיךָ. שמור והצל את כל בריותיך מִכָּל דָּבָר רָע. וּמִכָּל מִינֵי מַשְׁחִית וּמִכָּל מִינֵי פּוּרְעָנוּת. וַעֲשֵֹה לָנו תִּקְוָה טוֹבָה וְאַחֲרִית שָׁלוֹם. חוּס וְרַחֵם ורפא כָל בָּשָֹר כִּי אַתָּה טוֹב וּמֵטִיב לַכֹּל, ואַתָּה שׁוֹמֵע תְּפִלַּת כָּל פֶּה. בָּרוּךְ שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה. אמן".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך